Japonia dołączyła również do nowego pakietu sankcji USA i UE wobec Rosji. W szczególności Japonia zakazuje zakupu rosyjskiego węgla, nakłada sankcje blokujące na Sbierbank i Alfa-Bank, a także zakazuje wszelkich nowych inwestycji w Federacji Rosyjskiej.

Tym samym japońskie firmy nie będą już mogły inwestować w rozwój rosyjskich filii, a przepływy finansowe między Rosją a Japonią jeszcze bardziej się skurczą. Poinformowała o tym agencja Kyodo .

Dodatkowo wprowadzone zostanie embargo na import drewna i wódki z Rosji. Sankcje osobiste dotkną kolejnych 400 Rosjan, a także 20 podmiotów prawnych z Federacji Rosyjskiej.

Według premiera Japonii Fumio Kishidy, sankcje są nakładane w odpowiedzi na okrutne i nieludzkie działania Rosji na Ukrainie. Kishida zauważył również, że Federacja Rosyjska powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za popełnione zbrodnie wojenne.

Sankcje wobec rosyjskiego Sbierbanku i Alfa-Banku przewidują zamrożenie wszystkich ich aktywów w Japonii. Japońskim firmom zabrania się również prowadzenia interesów z tymi instytucjami finansowymi.

Jednocześnie Sbierbank jest właścicielem prawie jednej trzeciej wszystkich aktywów rosyjskiego sektora bankowego i ma systemowe znaczenie dla rosyjskiej gospodarki. A Alfa-Bank jest największą prywatną instytucją finansową w Rosji i czwartą co do wielkości instytucją finansową w Rosji.

6 kwietnia Stany Zjednoczone ogłosiły pakiet sankcji wobec Rosji , w tym zablokowanie Sbierbanku i Alfa-Banku. Zaznaczono, że ograniczenia wprowadzane są wspólnie z krajami Unii Europejskiej i G7. Japonia jest członkiem G7.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

  1. I PACZPAN, AKURAT TEGO MAMY FPIP!

    Tylko nie ma kto tego sprzedawać.

    Na Tajwanie mamy przedstawiciela handlowego, to jedyny tam rebe, obsługujący dyplomatów z ambasady amerykańskiej.

    A w Japonii ? Nie ma tam żydów ?

Napisz Komentarz

Exit mobile version