Według informacji uzyskanych przez portal Wprost udało się potwierdzić, że jutro w pałacu prezydenckim na ministra finansów zostanie powołana Magdalena Rzeczkowska. Spekulacje, kto obejmie tekę po Tadeuszu Kościńskim, trwały od dłuższego czasu.


Po tym jak Tadeusz Kościński został zdymisjonowany ze stanowiska ministra finansów, trwały intensywne poszukiwania jego następcy, a na giełdzie nazwisk pojawiały się róże osoby. Mówiono, że Mateusz Morawiecki chciał widzieć na czele resortu kobietę.

„Od tej pory funkcję szefa resortu finansów pełnił premier Mateusz Morawiecki. To ma się zmienić w przyszłym tygodniu – wtedy to na stanowisko ministra finansów zostanie powołana Magdalena Rzeczkowska – wiceminister w tym resorcie, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej” – dowiedział się serwis polskatimes.

Media głównego nurty spekulowały, że szansę na przejęcie urzędu ma Beata Daszyńska-Muzyczka, obecna szefowa Banku Gospodarstwa Krajowego. „Dziennik Gazeta Prawna” zaś wśród najpoważniejszych kandydatur wymieniał, oprócz Magdaleny Rzeczkowskiej, wiceministrów finansów Artura Sobonia, i Sebastiana Skuzę.

Według portalu – premier zdecydował się na nominację dla Magdaleny Rzeczkowskiej. Dotychczasowa szefowa Krajowej Administracji Skarbowej niedawno awansowała na stopień generała Służby Celno-Skarbowej, a z resortem finansów jest związana od 20 lat.

Jako pierwsza o tym, że Magdalena Rzeczkowska zostanie nową minister finansów napisał Polska Times trzy dni temu. Nam udało się ustalić, że wniosek o nominację dla nowej minister został już podpisany przez premiera i trafił na biurko prezydenta.

To kolejna nominacja na ministra dla osoby kojarzonej z Mateuszem Morawieckim po Waldemarze Budzie, który został ministrem rozwoju i technologii.

Kim jest Magdalena Rzeczkowska?

Magdalena Rzeczkowska urodziła się w 1974 roku. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie.

W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 roku pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł. Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 roku koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego.

Na przestrzeni ponad 20 lat pracy zawodowej inicjowała lub koordynowała proces wprowadzania szeregu rozwiązań prawnych i organizacyjnych wspierających działalność przedsiębiorców zaangażowanych w import i eksport towarów do krajów trzecich. Była także odpowiedzialna za przebieg procesu elektronizacji obsługi procesów celnych. Działania te zakończyły się sukcesem –100 proc. zgłoszeń celnych jest obecnie obsługiwanych elektronicznie. Z jej inicjatywy wprowadzono nowatorskie rozwiązania prawne w zakresie trybu prowadzenia postępowania w sprawach celnych. W ostatnim czasie z powodzeniem przeprowadziła reformę w zakresie dokonywania odpraw celnych – wdrożenie Centrów Dokonywania Odpraw Celnych (CUDO).

sc”wprost/polskatimes/gazetaprawna

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version