Eurowizja 2022 zakończyła się zwycięstwem Ukrainy. Na końcową punktację składają się punkty przyznawane przez krajowe jury oraz głosy oddawane przez widzów (które są proporcjonalnie przeliczane na punkty).
Tematem gorących dyskusji w Internecie było nie tylko zwycięstwo Kalusha Orchestrzy na Eurowizji-2022, ale także punkty przyznane przez ukraińskie jury Polskiemu wykonawcy. Dostał on całe 0 punktów od ukraińskiego jury.
Internauci oburzeni i wściekli
Polskie jury najwyższa notę, czyli 12 punktów, przyznało ukraińskiej Kalush Orchestrze. Przekazując wyniki, gwiazda TVP Ida Nowakowska, nawiązała do trwającej agresji Rosji, mówiąc „Sława Ukrainie!”. Ukraińska komisja nie przyznała reprezentantowi Polski, Krystianowi Ochmanowi, ani jednego punktu.
To wywołało falę oburzenia polskich widzów. Niektórzy twierdzą, że taka decyzja pokazuje lekceważący stosunek Ukrainy do naszego kraju, który jest liderem pomocy w kontekście rosyjskiej agresji. „Polska dała Ukrainie 12 punktów, Ukraina Polsce – 0. To takie memento, aby nie liczyć na wdzięczność innych, ale wyłącznie na siebie”; „Podczas wczorajszego konkursu piosenki Eurowizji (finał-głosowanie) polskie jury, dało naszym,, z Ukrainy 12 punktów, a nasi, z Ukrainy Polsce 0 punktów. Gdzie ta przyjaźń!?” – możemy przeczytać z komentarzy.
Pojawia się także wiele głosów koncyliacyjnych. „Głosowanie w Konkursie Eurowizji: Polska dla Ukrainy 12 punktów, a Ukraina Polsce 0. Rozczarowanie. Czy coś z tego wynika? Mam nadzieję, że nie. Generalnie jednak dużo wyrazów sympatii dla Polski i Ukrainy od innych uczestników konkursu” – przekazał na Twitterze poseł Tomasz Latos.
Warto wskazać, że choć ukraińskie jury nie przyznało Polsce ani jednego punktu, to w głosowaniu widzów i internautów z Ukrainy nasz reprezentant zajął pierwsze miejsce.
Reprezentant Polski Krystian Ochman z piosenką „River” zajął 12. miejsce, otrzymując 151 punktów. Po głosowaniu krajowych jury Polak był na 14. miejscu z 46 punktami. W głosowaniu widzów uzyskał 105 punktów.
Drodzy Czytelnicy, utrzymanie naszego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Każdego dnia staramy się przedstawić Państwu najnowsze informacje z całego świata, jakich często nie poruszają media głównego nurtu. Dlatego prosimy o wsparcie naszej ciężkiej pracy, którą wykonujemy każdego dnia. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.
Porada prawna indywidualna bezpłata jest udzielana jeśli temat nie jest przez nas poruszony na BLOGU. Jeśli temat jest przez nas opublikowany na blogu nie przewidujemy możliwości udzielenia porady pro bon. W takim przypadku każda osoba posiada prawo zamówienia drogą @ porady płatnej.
Na zlecenie indywidualne (płatne) klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.
Informujemy ponadto, że Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: [email protected] lub zadzwoń 579636527, 222668618.
Jeśli uważacie Państwo, że nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qfl2rqa97lknlrfgs9c9qqjp5ftqtkv7wf4q0at
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.
6 komentarzy
Za pomoc, którą Polska im udzieliła, w zasadzie z własnej kieszeni, powinni dać 12 punktów naszym reprezentantom.
Nie podobała się im piosenka i tyle. O co tu się obrażać? To jest w konkurs piosenki czy przyjaźni i wzajemnej adoracji?
Szczegóły, jeżeli ktoś jest na świeczniku MUSI zachowywać się jak my chcemy! To my rządzimy UA nie na odwrót
Tak, dokładnie tak bo to jest konkurs sympatii i wzajemnej adoracji. Kompromitacja jury ukraińskiego. Sytuacje uratowali ukraińscy telewidzowie i za to im chwała.
Warto przy tym podkreślić, że ukraińscy telewidzowie przyznali Polsce maksymalną liczbę punktów – 12. Skąd ta rozbieżność między głosami jury a zwykłych ludzi?