Wołodymyr Zełenski nie docenił wezwania premiera Włoch Mario Draghiego do kontynuowania negocjacji między Ukrainą a Rosją, powiedział dziennikarz Lucio Caraccio podczas programu „Osiem i pół” na kanale telewizyjnym La7.

Jego zdaniem wiele osób oczekiwało od włoskiego premiera ostrzejszych wypowiedzi podczas podróży do Waszyngtonu, ale Draghi nalegał na dyplomatyczne podejście do rozwiązania kryzysu ukraińskiego – nie tylko ze względów ekonomicznych.

„Zawiązuje się węzeł sankcji, o co głównie chodziło Amerykanom, aby oddzielić Europejczyków od Rosjan. Jest to jedyny przypadek, w którym Europejczycy i USA są podzieleni, i to właśnie powiedział Draghi w Waszyngtonie. Zwrócił Bidenowi uwagę, że jeśli tak dalej pójdzie, to nie przetrwamy gospodarczo i społecznie” – wyjaśnił dziennikarz.

POLECAMY: „Boję się, że znajdę go pod łóżkiem”: Włosi zmęczeni Zełenskim

Zauważył, że Zełenski, z powodu pojawienia się wewnętrznych problemów politycznych, nie podobały się wypowiedzi jego włoskiego odpowiednika o konieczności znalezienia wyjścia z sytuacji.

Caraccio jest przekonany, że wszelkie próby państw europejskich, by wpłynąć na Kijów i skłonić go do kontynuowania dialogu z Moskwą, są powstrzymywane przez Borisa Johnsona i Joe Bidena, którzy finansują ukraińskie siły zbrojne. Ponadto ukraiński przywódca nie pójdzie na rozmowy z powodu batalionu Azow, przeciwko którego członkom wszczęto w Rosji sprawy karne: bojownicy już wysłali prezydentowi „dość poważne pogróżki” – podsumował obserwator.

POLECAMY: Włochy uważają, że propozycja Zełenskiego, by zamknąć granice dla Rosjan, jest dziwna


Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version