Działaczka AgroUnii podczas spaceru spotkała w Sopocie Adama Glapińskiego. Kobieta postanowiła poprosić prezesa NBP o rozmowę na temat wysokich stóp procentowych. – Ja mam dwa etaty i firmę. I kredyty idą 100 proc. – powiedziała młoda kobieta. – Głosować na Tuska – zakpiła z niej Katarzyna Glapińska, żona prezesa NBP, która wtrąciła się do dyskusji.

Prezes NBP zapytał, kiedy kobieta brała kredyt. – Dwa lata temu – padła odpowiedź. – To były najniższe stopy – zauważył Glapiński. – Półtora roku były najniższe w historii stawki. W lecie będą najwyższe stopy – według tego co można teraz przewidzieć – potem zaczną lekko spadać, pod koniec roku będą jednocyfrowe. Niech pani weźmie urlop (wakacje kredytowe – przyp. red.) – radził.

Przedstawicielka AgroUnii dopytywała, co ma zrobić po czterech miesiącach, gdy będzie musiała kontynuować spłatę kredytu. – Życzę, żeby pani wygrała w totolotka – wypaliła Katarzyna Glapińska, która przez cały czas wtrącała się do dyskusji. – Nie bądź taka, Kasia – temperował żonę Adam Glapiński.

 Ja się boję, że będą nam zabierać mieszkania. Ja znam ludzi, którzy chcą już popełnić samobójstwo, naprawdę – relacjonowała działaczka rolniczej organizacji. – Nie przesadzajmy. Ja cały czas śledzę, ile kredytów jest niespłaconych. Na razie nie ma wzrostu – bagatelizował sytuację kredytobiorców Glapiński. Wtedy znów do rozmowy włączyła się żona prezesa. – Jak Putin wejdzie do Polski to będzie jeszcze gorzej – powiedziała. – Nie strasz – prosił szef NBP. Na uwagę kobiety, że Polska jest w NATO, Katarzyna Glapińska zareagowała śmiechem.

Źródło: YotuTube / iAGRO TV / wkraju24

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

2 komentarze

Napisz Komentarz

Exit mobile version