Krajowa Grupa Spożywcza zapewnia, że w pełni realizuje kontrakty na dostawy cukru do sieci handlowych. Ewentualne problemy z zaopatrzeniem w cukier sklepów tłumaczy problemami logistycznymi sieci – poinformowała zarząd spółki w czwartek podczas konferencji prasowej. Warto w tym miejscu przypomnieć, ze Morawiecki jak wprowadzał niczym nieuzasadnione embargo na rosyjski węgiel również, zapewniła Polaków, że węgla w Polsce nie zabraknie.

W ostatnich dniach media informują o braku cukru w sklepach; niektóre sieci, np. Biedronka, wprowadzają limit zakupu cukru przez klientów.

W czwartek Krajowa Grupa Spożywcza zapewniła podczas konferencji prasowej, że w pełni realizuje kontrakty na dostawy cukru do sieci handlowych. Spółka jest największym dostawcą cukru w Polsce, kontroluje 40 proc. tego rynku.

POLECAMY: Brak cukru w sklepach. Biedronka wprowadza limity sprzedaży cukru

„Jako Krajowa Grupa Spożywcza nie odczuwamy żadnych, ani przejściowych, ani długofalowych trudności ze sprzedażą cukru. Wszystkie kontrakty, które zostały zawarte przez naszą grupę są realizowane zgodnie z planem. Również do tych sieci handlowych, które dzisiaj twierdzą, że mają duże braki cukru na półkach. Jeżeli są problemy z dostępnością cukru, to one wynikają tylko z problemów logistycznych tychże sieci i wewnętrznych problemów, na które my jako krajowa Grupa Spożywcza nie mamy wpływu” – stwierdził prezes Krajowej Grupy Spożywczej Jan Wernicki.

„Cukier w Krajowej Grupie Spożywczej jest. Ten cukier mamy, dostarczamy go zgodnie z kontraktami, bez opóźnień czasowych i wszystkich, którzy chcieliby z nami rozmawiać, którzy mają przejściowe problemy, zapraszamy do nas na negocjacje handlowe” – dodał.

Wyjaśnił, że 60 proc. rynku jest w rękach koncernów niemieckich, które są obecne w Polsce. „Jeżeli są tam problemy, to my możemy na nie odpowiedzieć” – zaznaczył Jan Wernicki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kaufland wprowadza zabezpieczenia antykradzieżowe na maśle

Tomasz Rega z zarządu Krajowej Grupy Spożywczej przypomniał sytuację, jaka miała miejsce dwa lata temu, kiedy wystąpiła pandemia koronowawirusa. „Niektóre media snuły historie o tym, że zabraknie cukru. To spowodowało, że nastąpiła panika w sklepach. Cukru w Krajowej Grupie Spożywczej wtedy nie zabrakło. Tak samo teraz stajemy na wysokości zadania” – podkreślił Rega.

„W 100 proc. realizujemy całe nasze kontrakty również z tą siecią, o której ostatnio jest głośno, której zabrakło cukru. (…) To nie jest tak, że brak cukru w tej sieci wynika z naszej winy. My to, co mieliśmy zrobić, zrobiliśmy i w dalszym ciągu w kolejnych miesiącach będziemy robić” – zapewnił Rega.

Według Wernickiego wspomniana sieć zmieniała ostatnio swoje centra logistyczne, a problemy mogą wynikać ze związanych z tym trudności transportowych, czy personalnych.

Zgodnie z informacjami podanymi na konferencji Krajowa Grupa Spożywcza produkuje 900 tys. ton cukru rocznie.

Krajowa Grupa Spożywcza podaje na swoich stronach internetowych, że jest największym w Polsce i jednym z największych co do wielkości producentem cukru w Europie. Podstawowy przedmiot działalności Krajowej Grupy Spożywczej stanowi produkcja i sprzedaż cukru, handel wyrobami powstałymi w trakcie jego wytwarzania oraz przetwórstwo owocowo-warzywne.

SC

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

2 komentarze

  1. Anna Kowalska on

    Mając pola buraków cukrowych i będąc za PRL cukrowym potentatem obecnie 60% cukru importujemy?

Napisz Komentarz

Exit mobile version