Kancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Najnowsze Wpisy
    1620px Donald Trump 52252183294

    FBI znalazło 11 paczek tajnych dokumentów podczas przeszukania Trumpa – WSJ

    12 sierpnia 2022
    Schroedera

    Były kanclerz Niemiec Schroeder pozywa Bundestag

    12 sierpnia 2022
    Zelenski 2905

    Zełenski przedłożył Radzie projekty przedłużenia stanu wojennego i mobilizacji

    12 sierpnia 2022
    Kategorie
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Z ostatniej chwili
    • Ukraina
    • Kwarantanna graniczna
    • Prawo co dnia
    • Maski
    • Przedsiębiorca
    • Szkoła
    • Pracownik
    • Szpitale
    • Covid
    Facebook Twitter Instagram Telegram
    • Z ostatniej chwili
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Kwarantanna graniczna
    Telefon: 579 636 527
    E-mail: [email protected]
    Facebook Instagram Telegram Twitter
    Kancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świataKancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    • Strona Główna
    • Strona Kancelarii
    • Kontakt
    • Wesprzyj nas
    Kancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Home»Wiadomości ze świata»Laboratorium w Wuhan manipulowało genetycznie śmiertelnym wirusem Nipah
    Wiadomości ze świata

    Laboratorium w Wuhan manipulowało genetycznie śmiertelnym wirusem Nipah

    5 sierpnia 2022Brak komentarzy3 Mins ReadBy Ignacy Michałowski
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp
    laboratory 3827743 1920 e1659715868780
    Udostępnij
    Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp

    Analiza kryminalistyczna wykazała, że Wuhan Insitute of Virology (WIV) manipulował genetycznie wirusem Nipah, wysoce śmiertelnym patogenem, naruszając Konwencję o broni biologicznej, według eksperta, który zeznawał na przesłuchaniu senackiej podkomisji 3 sierpnia.

    Odkrycie to było kolejnym dowodem na to, że kontrowersyjne laboratorium w Wuhan prowadziło badania nad wzmocnieniem funkcji – eksperymenty, które ostatecznie doprowadziły do pandemii COVID-19 poprzez wyciek z placówki, według dr Stevena Quaya, dyrektora generalnego firmy Atossa Therapeutics. Badania nad funkcją wzmocnienia polegają na zwiększeniu siły działania lub zdolności przenoszenia wirusa.

    Quay powiedział, że on i inni naukowcy przeprowadzili badanie próbek pacjentów z COVID-19 z grudnia 2019 r., zsekwencjonowanych i opublikowanych przez WIV. Dzięki tej analizie, opublikowanej w przeddrukowanym artykule , który nie był recenzowany, znaleźli 20 nieoczekiwanych zanieczyszczeń, które ich zdaniem są dowodem na inne badania przeprowadzone w laboratorium.

    laboratory 3827740 1920

    „W przypadku 19 z 20 nieoczekiwanych zanieczyszczeń znaleźliśmy opublikowane badania z ostatnich dwóch lat, potwierdzające, że laboratorium rzeczywiście pracowało nad tymi nieoczekiwanymi genami”, powiedział w pisemnym zeznaniu (pdf) przed przesłuchaniem na temat badania funkcji prowadzone przez podkomisję senacką ds. pojawiających się zagrożeń i nadzoru wydatków. W rozprawie uczestniczyli tylko republikańscy członkowie podkomisji.

    Ale jednym zanieczyszczeniem, które nie zostało uwzględnione w papierach opublikowanych przez WIV, było klonowanie wektorów wirusa Nipah, według Quaya.

    „To najbardziej niebezpieczne badania, z jakimi kiedykolwiek się spotkałem” – powiedział w pisemnym zeznaniu.

    Wirus Nipah ma śmiertelność ponad 60 procent, więcej niż Ebola, chociaż jest mniej przenoszony niż ten ostatni wirus, ponieważ nie jest przenoszony przez powietrze, powiedział ekspert podczas przesłuchania. Wirus Nipah jest również około 60 razy bardziej śmiertelny niż COVID-19.

    „Zakażenie nabyte w laboratorium zmodyfikowanym wirusem Nipah sprawiłoby, że pandemia COVID-19 wyglądałaby jak spacer po parku” – powiedział.

    Ten rodzaj biologii syntetycznej jest naruszeniem prawa międzynarodowego, według eksperta.

    „W rzeczywistości jest to sprzeczne z traktatem o broni biologicznej, aby rozebrać wirusa Nipah na części, a następnie złożyć go z powrotem”, powiedział Quay w wywiadzie dla The Epoch Times przed przesłuchaniem.

    Laboratorium w Wuhan

    Podczas przesłuchania Quay wymienił szereg dowodów, które jego zdaniem wskazywały na COVID-19 pochodzący z przecieku z laboratorium WIV.

    Wśród nich jest fakt, że publiczna baza danych WIV zawierająca 22 000 próbek i sekwencji wirusowych została wyłączona 12 września 2019 r., przed nadejściem pandemii COVID-19. Podczas gdy placówka stwierdziła, że było to spowodowane cyberhakami, Quay nazwał ten akt „podejrzanym” i uważa, że baza danych została zdjęta z sieci, aby usunąć dowody na bliskie prekursory COVID-19, co byłoby „dymiącym pistoletem” pokazującym, że wirus wyciekł z laboratorium.

    Podkreślił również, że WIV było wiodącym na świecie ośrodkiem badań nad koronawirusami, zauważając, że przed 2019 r. placówka odpowiadała za 65 proc. wszystkich opublikowanych badań w tej dziedzinie.

    „Przez prawie dekadę wchodzili do jaskiń nietoperzy w całych Chinach i … z powrotem do Afryki, jak również, 20 wizyt rocznie w przynoszeniu tych próbek z powrotem do laboratorium”, powiedział Quay podczas przesłuchania. „Mieli największy zbiór surowych szkieletów z natury, aby następnie zrobić badania funkcji zysku na.

    „Wierzę, że to zbieg tych dwóch działań… przywracanie rzeczy z jaskiń nietoperzy i badania nad funkcjami, które doprowadziły do ​​pandemii”.

    WIV wielokrotnie zaprzeczała, jakoby była źródłem pandemii, ale chiński reżim uporczywie odmawiał otwarcia laboratorium i jego dokumentacji zewnętrznym władzom, przez co niezależne dochodzenie w sprawie hipotezy było prawie niemożliwe.

    W arkuszu informacyjnym Departamentu Stanu USA z 2021 r. stwierdzono, że badacze WIV rozpoczęli eksperymenty z udziałem RaTG13, zidentyfikowanego jako wykazujące najbliższe podobieństwo genetyczne do wirusa COVID-19, już w 2016 r.

    Poza angażowaniem się w „badania nad „wzmocnieniem funkcji” w celu stworzenia wirusów chimerycznych, WIV angażuje się w eksperymenty na zwierzętach laboratoryjnych w imieniu chińskiego wojska od co najmniej 2017 roku, zgodnie z arkuszem informacyjnym.


    Drodzy Czytelnicy, utrzymanie naszego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Każdego dnia staramy się przedstawić Państwu najnowsze informacje z całego świata, jakich często nie poruszają media głównego nurtu. Dlatego prosimy o wsparcie naszej ciężkiej pracy, którą wykonujemy każdego dnia. 

    Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

    Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

    google news

    Informujemy ponadto, że Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

    Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

    Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

    Dane do przelewu:
    Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

    Kancelaria Lega Artis
    ul. Przasnyska 6a lok 336a
    01-756 Warszawa
    Tytuł: “darowizna na działalność”
    IBAN: PL04102039030000140201226752

    Anonimowe wsparcie Bitcoin:
    bc1qfl2rqa97lknlrfgs9c9qqjp5ftqtkv7wf4q0at

    Anonimowe wsparcie Ethereum:
    0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

    Wsparcie paypal:
    https://paypal.me/legaartis

    Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
    Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
    Piątek: 10:00 – 15:00

    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

    lab Wuhan
    Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
    Ignacy Michałowski

    Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat.

    Ostatnio DODANE

    1620px Donald Trump 52252183294

    FBI znalazło 11 paczek tajnych dokumentów podczas przeszukania Trumpa – WSJ

    12 sierpnia 20220
    Schroedera

    Były kanclerz Niemiec Schroeder pozywa Bundestag

    12 sierpnia 20220
    Zelenski 2905

    Zełenski przedłożył Radzie projekty przedłużenia stanu wojennego i mobilizacji

    12 sierpnia 20220
    1080px Solidarity with Ukraine 51973416935

    Republika Czeska zapewnia przesiedlonym Ukraińcom bezpłatną opiekę medyczną przez 150 dni

    12 sierpnia 20220

    Dodaj komentarz Cancel Reply

    Ostatnie Wpisy
    1620px Donald Trump 52252183294

    FBI znalazło 11 paczek tajnych dokumentów podczas przeszukania Trumpa – WSJ

    12 sierpnia 2022
    Zelenski 2905

    Zełenski przedłożył Radzie projekty przedłużenia stanu wojennego i mobilizacji

    12 sierpnia 2022
    1080px Solidarity with Ukraine 51973416935

    Republika Czeska zapewnia przesiedlonym Ukraińcom bezpłatną opiekę medyczną przez 150 dni

    12 sierpnia 2022
    stacjapaliwpetrol

    USA oskarżone o kradzież ponad 80% dziennej produkcji ropy w Syrii

    12 sierpnia 2022
    Reklama
    Najnowsze komentarze
    • jarek - USA oskarżone o kradzież ponad 80% dziennej produkcji ropy w Syrii
    • Zbychu - Martwa Odra! Czy winę za to ponosi firma Jack-Pol z Oławy i Wody Polskie?
    • Zdzisiek - Minister Obrony Polski: nie osłabiliśmy naszych zdolności obronnych pomagając Ukrainie
    • Karmawraca - Zełenskiego porównywano do Hitlera po słowach o Rosjanach
    • Karmawraca - Minister Obrony Polski: nie osłabiliśmy naszych zdolności obronnych pomagając Ukrainie

    Kancelaria LEGA ARTIS świadczy profesjonalne usługi na rzecz Klientów indywidualnych jak również przedsiębiorców.

    Facebook Twitter Instagram Telegram
    GODZINY OTWARCIA
    • PONIEDZIAŁEK 10-17
    • WTOREK 10-17
    • ŚRODA 10-17
    • CZWARTEK 10-17
    • PIĄTEK 10-15
    • SOBOTY INDYWIDUALNIE USTALONE KONSULTACJE
    ADRES
    • 01-756 WARSZAWA
    • UL. PRZASNYSKA 6A LOK 336A
    • 579 636 527
    • 22-266-86-18
    • [email protected]
    PRZYDATNE LINKI
    • Strona główna
    • Strona Kancelarii
    • Polityka prywatności
    • Regulamin Strony
    • O Nas
    • Kontakt
    Site Powered By Kancelaria Lega Artis - Warszawa ul. PRZASNYSKA 6A LOK 336A © 2022
    • Z ostatniej chwili
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Kwarantanna graniczna

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.