Władze niemieckie dokonały pewnych zmian w zasadach pobytu uchodźców ukraińskich na terytorium państwa. Według nich od 1 września dla Ukraińców uciekających w Niemczech rozpocznie się liczba dni bezwizowego pobytu w kraju.

Do 31 sierpnia uchodźcy z Ukrainy mogą przebywać w Niemczech bez uwzględniania dni bezwizowych, a od 1 września Ukraińcy, którym wyczerpie się limit pobytu w kraju, będą musieli go opuścić na 90 dni lub dokonać rejestracji tymczasowej ochrony . Odpowiednie przepisy zostały opublikowane przez władze niemieckie.

Do końca sierpnia Ukraińcy mają prawo wjazdu do Niemiec, niezależnie od liczby dni pobytu w UE i obecności deportacji. Mogą również przebywać w kraju do tego terminu bez rejestracji.

Przypomnijmy, że pobyt w Niemczech jest dozwolony bez rejestracji, czyli na okres ruchu bezwizowego, przez 90 dni w ciągu 180 dni (trzy miesiące w sześć miesięcy).

Od 1 września liczone będą wszystkie dni spędzone przez uchodźców w kraju, począwszy od 24 lutego 2022 roku. Jeśli obywatele Ukrainy skorzystali już z 90 dni niemieckiego ruchu bezwizowego, muszą albo złożyć wniosek o ochronę tymczasową przed początkiem jesieni, albo opuścić Niemcy na trzy miesiące.

Uchodźcy ukraińscy, których bezwizowy pobyt w Niemczech kończy się między 1 września a 1 grudnia, muszą również złożyć wniosek o rejestrację ochrony czasowej.

W dokumencie zaznaczono, że zaktualizowane przepisy przewidują przedłużenie okresu przejściowego dotyczącego pobytu uchodźców ukraińskich w Niemczech do 28 lutego 2023 r. Powinno to ułatwić pobyt w kraju Ukraińców, którzy przyjadą tam przed 20 listopada br.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version