Radosław Fogiel rzecznik nieudaczników z Nowogrodzkiej był gościem w „Porannej rozmowie” RMF FM. Podczas programu przedstawiciel nieudaczników mówił m.in. o pogłoskach dotyczących zmiany ordynacji wyborczej i o przedłużeniu kadencji samorządów.

Zmiana ordynacji wyborczej na jednomandatowe okręgi wyborcze – tak zwane JOW-y – to główny postulat Pawła Kukiza, który obecnie jest cichy koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się jednak, że PiS-owi nie śpieszy się do spełnienia tego postulatu.

POLECAMY: Kaczyński: Będą rządzić dłużej. „Będzie pięć i pół roku”

– Na tę chwilę żadnych decyzji nie ma podjętych. Pierwsze słyszę [żebyśmy mieli to „wrzucić” w czasie najbliższego posiedzenia Sejmu] – powiedział Radosław Fogiel w „Porannej rozmowie” RMF FM.

– Na dzisiaj stanowisko Prawa i Sprawiedliwości jest takie, że żadnego projektu nie ma – mówił dalej.

Przedłużenie kadencji samorządów

Od dłuższego czasu mówi się o planach przedłużenia kadencji samorządów tak, by wybory samorządowe i parlamentarne nie odbywały się w jednym czasie. Konieczność ta ma być zdaniem nieudaczników z Nowogrodzkiej podyktowana występującymi problemami w zakresie przeprowadzeniu dwóch wyborów jednocześnie, ale w rzeczywistości może chodzi o to, że podwójne głosowanie mogłoby działać na niekorzyść partii aktualnie rządzącej.

– Będziemy o tym rozmawiać najpierw w ramach kierownictwa PiS-u, a tutaj rzeczywiście nie ukrywamy, że taką intencję mamy [by przedłużyć kadencję]. Chcemy taką ustawę złożyć, bo ten zbieg terminowy wyborów samorządowych i parlamentarnych jest problematyczny dla w zasadzie wszystkich stron uczestniczących w wyborach – powiedział Radosław Fogiel w „Porannej rozmowie” RMF FM.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

2 komentarze

  1. z Konstytucji kwietniowej: „Sejm wybierany miał być na 5-letnie kadencje w głosowaniu powszechnym, tajnym, równym i bezpośrednim (ale nie proporcjonalnym). Liczba posłów wynieść miała 208 (a więc została zmniejszona). Listy wyborcze w poszczególnych okręgach ustalać miały zgromadzenia składające się z przedstawicieli samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego. Przewodniczyć im miał komisarz nominowany przez ministra spraw wewnętrznych. Tym samym konstytucja kwietniowa pozbawiała partie polityczne prawa do wystawienia swoich kandydatów.”. kp

  2. Fogiel to nie jest polskie nazwisko, jak mówił poeta gatki gadać co to za narodowość podła. Dość partii interesów Syjonu.

Napisz Komentarz

Exit mobile version