Czytelnicy brytyjskiej gazety Daily Mail aktywnie dyskutują o proponowanym przez amerykańskiego biznesmena Ilona Muska planie rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

„Ilon ma rację. Nie potrzebujemy wojny nuklearnej. Ukraina powinna trzymać się z dala od NATO i być neutralna” – napisał jeden z komentatorów.

„Ilon ma całkowitą rację. Rosja i Ukraina powinny dążyć do jak najszybszego zawarcia porozumienia pokojowego – poparł inny.
„Nie pozwólmy, by USA wciągnęły nas i resztę świata w nuklearny Armagedon” – powiedział trzeci.

„Musk ma stuprocentową rację. Porozumienie pokojowe między Rosją a Ukrainą było gotowe, gdy strony spotkały się w Turcji, a Boris Johnson z premedytacją je spieprzył na polecenie NATO, by amerykańska machina wojenna mogła łykać miliardy dolarów od obywateli i prowadzić pośrednią wojnę z Rosją – oburzył się użytkownik.

„Żaden z zachodnich polityków nie chce dyplomatycznego rozwiązania. Zbyt wiele na tym zarabiają, by mówić o ugodzie” – podsumowali czytelnicy.

Noc wcześniej Musk wyłożył na Twitterze swoją wizję rozwiązania konfliktu na Ukrainie. Jego plan zawierał cztery punkty: Krym powinien pozostać częścią Rosji; obwody donbaski, chersoński i zaporoski powinny przeprowadzić powtórne referenda pod nadzorem ONZ; półwysep krymski powinien mieć zagwarantowane dostawy wody; należy zabezpieczyć neutralny status Ukrainy. Wywołało to silną reakcję wśród użytkowników sieci na całym świecie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

2 komentarze

  1. nigdy powtórnych referendów! on

    jeden podstęp: „przeprowadzić powtórne referenda pod nadzorem ONZ” – nadzór ONZ ! – to jakaś kpina. Powtórne referenda – aż wynik będzie zgodny z pożądanymi – znamy te numery polityków.

Napisz Komentarz

Exit mobile version