Coraz większe braki leków w polskich aptekach. O problemie alarmują lekarze, trudności potwierdzają aptekarze. Sytuacja robi się poważna, bo na liście braków znajdują się preparaty niezbędne w leczeniu cukrzycy obu typów, leki przeciwhormonalne i przeciwpadaczkowe, a także spora grupa antybiotyków. Antyrząd prezentuje rozwiązanie tej sytuacji.

Jako przyczyny braku leków rząd wskazał m.in. zakończenie produkcji, wycofanie się z rynku producentów i siłę wyższą. Przede wszystkim jednak problemem są utrudnienia w zakresie transportu leków z zagranicy i wzmożony popyt na konkretny produkt.

– Na bieżąco przygotowujemy raporty i analizy. Nie mamy sytuacji wyjątkowej, ani krytycznej. Czasowe niedobory leków zdarzały się zawsze i będą się powtarzać – powiedziała Ewa Krajewska, Główny Inspektor Farmaceutyczny podczas konferencji prasowej.

Rząd przygotował rozwiązanie dla lekarzy.

– Będziemy w dwutygodniowych odstępach informować lekarzy i farmaceutów o możliwej ograniczonej dostępności poszczególnych leków – powiedział Wiceminister Maciej Miłkowski. Zaprezentował też inne rozwiązania.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

3 komentarze

  1. Skur-wysyny wyciągnęli pieniądze z NFZ na patyku pcr, szczepionki, respiratory i wywożą leki. Trybunał dla Niedzielskiego złodzieje.

  2. zaraz. chcecie Państwo powiedzieć, że nieudacznicy PiC-owscy nie załatwili nie tylko węgla ale i lekarstw? nie, no dobra. po co kopać znokautowanego? kp

  3. a Ci co muszą brać te leki w sposób ciągły mają powiedzieć organizmowi spokojnie czekamy na dostawę za rok czy załatwić sobie roczną hibernację?

Napisz Komentarz

Exit mobile version