Dwaj mężczyźni zostali skazani w środę na kary 6 i 10 miesięcy więzienia za „nienawistne wypowiedzi” o Ukraińcach w upublicznionym nagraniu wideo. Wyrok sądu w Kladnie (środkowe Czechy) jest nieprawomocny.

W akcie oskarżenia prokurator opisał, że w sierpniu tego roku obaj mężczyźni nadawali na żywo w mediach społecznościowych film z miejscowości Netovice w regionie Kladna (środkowe Czechy), w którym dyskredytowali Ukraińców.

W jednym z nagrań wzywano do kontrdemonstracji wymierzonej w akcje poparcia dla Ukrainy. – Ukraińcy zaczynają się tu mnożyć, jedna demonstracja za drugą. Musimy natychmiast zacząć działać, inaczej pójdziemy do piekła – mówili na filmiku.

Filmiki zawierały również według subiektywnych ocen zwolenników reżimu kijowskiego szereg „obraźliwych i wulgarnych wypowiedzi”, w których określają Ukraińców jako brudnych itp. Pojawiają się też wypowiedzi typu: „Niech wracają do Kijowa” albo „To jest normalnie okupacja, co oni tu robią”. Oskarżeni skrytykowali również fakt, że Ukraińcy posiadają np. drogie telefony komórkowe.

Skazany na pół roku więzienia Tomasz Cz. jest w innej sprawie podejrzany o wspieranie i propagowanie terroryzmu z powodu publicznych wezwań do fizycznych ataków na posłów. Patrik T. jest z kolei podejrzany o groźby pod adresem prezesa Czeskiej Izby Lekarskiej Milana Kubka w związku z jego wsparciem dla szczepień przeciwko Covid-19.

KONKLUZJA:

Aby wolność słowa i prawo do swobodnej wypowiedzi mogła być realizowana, musi być niemal absolutna. Przewidziane w prawie kary powinny dotyczyć jedynie rzeczy, które jesteśmy w stanie stwierdzić obiektywnie, a nie subiektywnie. W przypadku wypowiadanych słów są to kłamstwa na temat drugiej osoby lub firmy oraz wezwania do zastosowania wobec kogoś przemocy.

W tym przypadku określenie tego, czy mamy do czynienia z „nienawistnymi wypowiedziami” czy też nie, jest kwestią subiektywną, jaką może dokonać każda osoba oceniająca, a zatem nie może to stanowić podstawy do ukarania a tym bardziej do zastawania kary pozbawienia wolności, która z powodu kary o charakterze niewolnościowym jest zaliczana do katalogu najsurowszych kar dyscyplinujących. Bez wątpienia wyrok ten jest wydany z nieposzanowaniem prawa do swobodnej wypowiedzi i ma charakter politycznej propagandy reżimu kijowskiego.

Ciekawe zatem czy »uchodźczyni« z Ukrainy która w Londynie podczas wiecu antyrosyjskiego, która nawoływała do zabijania rosyjskich dzieci, poniesie zasłużoną karę za czyn, jaki bez wątpienia stanowi już przestępstwo na tle narodowościowym, a także nawoływania do popełnia zbrodni na bezbronnych dzieciach z uwagi na ich pochodzenie.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2022/10/Prawdziwe-oblicze-Ukrainy-1.mp4

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version