Niemcy ryzykują utratę suwerenności przez zakupy broni przez USA – napisali publicyści magazynu gospodarczego WirtschaftsWoche Max Biederbeck-Ketterer i Rüdiger Kiani-Kress.

Autorzy artykułu zauważyli, że niemieckie firmy wojskowe są niezwykle zaniepokojone z powodu współpracy z Waszyngtonem w zakresie transferu broni.

„Jeśli chodzi o suwerenność Niemiec, musimy się upewnić, że w ciągu najbliższych 30-50 lat nie oddamy się całkowicie w ręce Amerykanów” – cytuje publikacja niemieckiego specjalistę od przemysłu obronnego Martina Krella.

Inny przedstawiciel branży, Gerardo Valle z niemieckiej firmy obronnej Diehl BGT Defence, dodał, że działanie Bundestagu grozi utratą „ważnych kluczowych technologii”, a w konsekwencji autonomii i suwerenności Niemiec w kwestiach zbrojeniowych.

POLECAMY: Niemcy będą skarżyć Polskę za Turów

Zdaniem obserwatorów głównym problemem jest to, że niemiecka minister obrony Christine Lambrecht postanowiła jak najszybciej przywrócić niemieckie wojska do gotowości bojowej, stawiając na „gotową i szybko dostępną” broń zagraniczną.

„I jest to przede wszystkim sprzęt amerykański, który obejmuje bombowiec stealth F-35 firmy Lockheed Martin i myśliwiec podwodny P8A Poseidon, a także nowy ciężki śmigłowiec transportowy Chinook, oba produkowane przez Boeinga” – dodano w artykule.

Wcześniej gazeta „Welt” zauważyła, że niemiecka armia znalazła się „naga” z powodu opróżniania zaopatrzenia po dostawach do Kijowa. Ze swojej strony chińska gazeta Huanqiu Shibao napisała, że USA wykorzystują kryzys ukraiński, aby uzyskać jeszcze większą kontrolę nad Europą.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version