Od czwartku rejestracja i logowanie do sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej będą możliwe tylko za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej login.gov.pl, czyli z potwierdzeniem tożsamości przez profil zaufany, eDowód czy konto bankowe – podała spółka.
– Celem zmian jest wyeliminowanie przypadków rejestrowania w sklepie internetowym kont na nieprawdziwe dane czy zakładania kilku kont przez te same osoby. Zmiany służą też umożliwieniu klientom e-sklepu samodzielnej modyfikacji danych na własnym profilu bez konieczności przesyłania formularza zmiany danych – wyjaśnił we wtorek rzecznik PGG Tomasz Głogowski.
Uwierzytelnieni użytkownicy będą mogli już sami modyfikować swoje dane takie jak numer telefonu, numer rachunku bankowego czy adres zamieszkania. Na razie nie dotyczy to możliwości modyfikacji adresu gospodarstwa domowego, pod którym spalany będzie kupowany węgiel, choć i to jest w planach. Dotąd aby zmienić jakiekolwiek dane, użytkownicy musieli przesyłać do PGG specjalne formularze.
W związku z wdrażanymi zmianami PGG przygotowała specjalną instrukcję dla klientów swojego e-sklepu. Można się z nią zapoznać tutaj.
Ogromne zainteresowanie zakupem węgla w e-sklepie PGG. Sprzedano ponad 1,4 miliona ton
Do momentu rozpoczęcia programu dystrybucji węgla przez samorządy, sklep internetowy PGG był głównym kanałem sprzedaży węgla opałowego z kopalń tej największej górniczej spółki. Od początku tego roku za pośrednictwem e-sklepu sprzedano blisko 1,4 mln ton węgla dla ok. 460 tys. klientów. Podczas każdej sesji zakupowej sprzedawano średnio ok. 40 tys. ton węgla. Nie wystarczało to jednak do zaspokojenia popytu – w jednej chwili zakupu w e-sklepie usiłowało dokonać nawet 140 tys. klientów.
W związku z przystąpieniem do programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w gminach, do odwołania wstrzymana została sprzedaż węgla opałowego luzem w swoim sklepie internetowym PGG. Dostępny jest tam tylko węgiel paczkowany oraz miały węglowe.
Sklep PGG bez węgla luzem
Sklep internetowy PGG do odwołania nie sprzedaje węgla opałowego luzem. Na półkę sklepową wystawiany jest tylko węgiel konfekcjonowany oraz miał węglowy.
Spółka PGG nie planuje likwidacji sklepu internetowego. PGG tłumaczy, że wstrzymanie sprzedaży węgla opałowego luzem w e-sklepie wiąże się z przystąpieniem spółki do programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w gminach. Oprócz PGG w programie biorą udział także spółki: PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie i Lubelski Węgiel Bogdanka.
sc:PAP
Jeden komentarz
Znamię bestii…………..Nic nie kupisz i nie sprzedasz…..