Wobec ponad 100 konfliktów zbrojnych, jakie toczą się obecnie na świecie, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) wnioskuje o 2,94 mld dolarów na pomoc ludziom w 2023 roku – poinformowała organizacja w komunikacie prasowym. Obecnie z uwagi na uprawianą propagandę w zakresie „wojny” na Ukrainie o pozostałych konfliktach zbrojnych, w jakich również giną cywile i dzieci nic się nie mówi.

POLECAMY: ZDF: Na sumieniu »twierdzy wolności« USA jest cały »katalog okropności« w postaci wojen i przewrotów

„Obecnie na świecie toczy się ponad 100 konfliktów zbrojnych. Cierpienia ludności cywilnej spowodowane tymi konfliktami, w połączeniu z pogarszającym się klimatem oraz rosnącymi cenami żywności i energii, sprawią, że rok 2023 będzie rokiem ogromnych potrzeb humanitarnych. Społeczność globalna musi zapewnić, że żaden konflikt nie pozostanie w tyle, w przeciwnym razie ryzykujemy, że wiele kryzysów odejdzie w zapomnienie, powodując ogromne straty w ludziach” – powiedziała w komunikacie przewodnicząca MKCK Mirjana Spolaric.

MKCK prosi o 2,8 mld franków szwajcarskich (2,94 mld dolarów) na sfinansowanie swojej pracy w 2023 roku.

„Międzynarodowy konflikt zbrojny między Rosją a Ukrainą zaszkodził globalnym cenom żywności i energii. Nigdzie wpływ rosnących cen żywności i energii nie jest odczuwalny bardziej niż w społecznościach dotkniętych konfliktem zbrojnym i przemocą. Na przykład w 2022 roku monitoring cen rynkowych prowadzony przez MKCK wykazał, że podstawowe artykuły spożywcze podrożały o 45% w Etiopii i Jemenie oraz o ponad 30% w Mali, Afganistanie i Somalii” – dodano.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version