W lipcu 2020 r. Klaus Schwab, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego w Davos ogłosił Wielki Reset. Historię świata podzielił na czas BC i AC, czyli „before and after coronavirus”. Tym samym rzekomo zakończyła się epoka „After Christ”, czyli „po narodzeniu Chrystusa” – Era Chrześcijaństwa. Zaczęła się natomiast Nowa Era i Nowa Normalność.

Każda epoka potrzebuje swojego mitu albo religii: Nowym Mitem ludzkości ma być kult Matki Ziemi, a jego kapłanami – globalistyczne elity. O wprowadzaniu ludzkości do Nowej Ery mówiło się już od dawna, powstało na ten temat także wiele publikacji. Niestety większość z nich bardziej wzbudzała u czytelników lęk niż tłumaczyła otaczającą nas rzeczywistość. Częściowo wynikało to ze złożoności tej kwestii.

Schwab – niemiecki ekonomista, który jest przewodniczącym Światowego Forum Ekonomicznego – powiedział podczas swojego apelu o globalny przegląd, że przeprowadzenie restrukturyzacji nie tylko zajmie „kilka lat”, ale prawdopodobnie będzie oznaczać cierpienie dla zwykłych ludzi. 

„Patrząc na wszystkie wyzwania, możemy mówić o kryzysie wielokryzysowym, gospodarczym, politycznym, społecznym, ekologicznym, instytucjonalnym. Ale tak naprawdę to, z czym musimy się zmierzyć, to głęboka systemowa — i strukturalna — restrukturyzacja naszego świata. A to zajmie trochę czasu. A świat będzie wyglądał inaczej po tym, jak przejdziemy przez ten proces przejściowy” – powiedział.

Restrukturyzacja, na punkcie której ma obsesję WEF, to globalny system socjalistyczny oparty na koncepcjach Schwaba czwartej rewolucji przemysłowej, gospodarki współdzielonej i kapitalizmu interesariuszy (ładu korporacyjnego). W swoim przemówieniu do G20 niewiele mówi o planowaniu, ale daje do zrozumienia, że ​​chociaż fragmentacja jest konieczna, to zbyt duża fragmentacja może być kłopotliwa. Innymi słowy, kontrolowany chaos jest cenny dla programu globalistów, ale niekontrolowany chaos byłby dla nich katastrofalny.   

Śledząc rozwój agendy na rzecz Nowej Ery natrafimy na angielskich naukowców, skoncentrowanych na problemie stworzenia całkowicie stabilnego społeczeństwa (Bertrand Russell, Aldous Huxley); prawdziwego zabójcę zachodniej filozofii – Frederica Spiegelberga, który postanowił obalić „tyranię abstrakcyjnego rozumu”; filozofów, psychologów i antropologów związanych z Esalen Institute działających na rzecz „zwiększania ludzkiego potencjału” (Gregory Bateson, Abraham Maslow, Fritz Perls) czy w końcu założyciela Global Business Network, futurologa i przedsiębiorcę, który zainspirował choćby Steve’a Jobsa – Stewarta Branda. Ten ostatni, symbolizuje także drugą stronę tego samego medalu – globalne korporacje.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version