Liczba ukraińskich 'uchodźców’, którzy pozostają bezdomni po przybyciu do Wielkiej Brytanii, wzrosła o prawie 30 procent w obliczu brytyjskiej odmowy ich przyjęcia, więc rząd omawia podwojenie płatności dla rodzin goszczących – podała gazeta Times.

POLECAMY: Ukraińscy 'uchodźcy’ w Walii będą zmuszeni płacić za żywność dla lepszej integracji

W listopadzie ukraińscy ’uchodźcy’ i brytyjskie rodziny goszczące zwróciły się do rządu brytyjskiego z petycją o wsparcie w znalezieniu zakwaterowania dla Ukraińców w związku z tym, że półroczny program Homes for Ukraine, uruchomiony w marcu, dobiega końca.

„Liczba bezdomnych 'ukraińskich’ uchodźców w Anglii wzrosła w ciągu miesiąca o prawie 30 procent, ponieważ rodziny goszczące przestały udzielać wsparcia osobom uciekającym przed wojną*” – napisała gazeta.

POLECAMY: Jak działa ukraińska propaganda »wojenna«

Według danych rządowych, na które powołuje się gazeta, oficjalnie bezdomnych jest ponad 2 tys. rodzin z dziećmi i 900 osób, które przybyły na własną rękę z Ukrainy. Łączna liczba jest o 800 osób większa niż w ubiegłym miesiącu.

Według gazety, minister ds. mieszkalnictwa Michael Gove rozważa zwiększenie poziomu wypłat dla rodzin goszczących, aby spróbować zażegnać kryzys. Jak zauważono, kwota płatności mogłaby zostać podwojona.

Według źródła publikacji, ogłoszenie wzrostu płatności miało nastąpić w zeszłym tygodniu, ale zostało odłożone ze względu na „trwającą awanturę”.

W marcu władze brytyjskie uruchomiły program Homes for Ukraine, dzięki któremu osoby prywatne, organizacje charytatywne, grupy społeczne i przedsiębiorstwa mogą zapewnić uchodźcom z Ukrainy tymczasowe i bezpłatne zakwaterowanie, za które mogą otrzymać 350 funtów (ok. 415 dolarów) miesięcznie.

OBJAŚNIENIA zwrotu wojna w tekście:

W świetle prawa międzynarodowego działania, jakie mają miejsce na terenie wschodniej Ukrainy nie można uznać za wojnę.

Aby pomiędzy skonfliktowanymi państwa istniała wojna, musi zostać ona wypowiedziana, chociażby jednego uczestnik konfliktu. Obecnie w konflikcie zbrojnym trwającym na wschodzie Ukrainy od ponad ośmiu lat, którego eskalacja nastąpiła 24 lutego 2022 roku, wojna nie została wypowiedziana. Tym samym każdą informację o trwającej wojnie na terenie Ukrainy należy traktować jako dezinformację.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version