Automatyczne naliczanie wszystkich rodzajów świadczeń socjalnych na Ukrainie będzie realizowane tylko dla tych obywateli, którzy znajdują się na terytorium niekontrolowanym przez Kijów lub na którym prowadzone są operacje wojskowe, natomiast pozostali świadczeniobiorcy będą musieli odnawiać swoje wnioski o wypłaty począwszy od 1 stycznia 2023 roku – poinformował szef obwodowej administracji wojskowej w Równem Witalij Kowal.

POLECAMY: Francuski polityk ostro zareagowała na nową prośbę Oleny Zełenskiej

„Od 1 stycznia 2023 r. ustanie automatyczne naliczanie świadczeń społecznych. Na okres stanu wojennego automatyczne naliczanie wszystkich rodzajów pomocy państwowej będzie kontynuowane tylko dla osób mieszkających na terenach okupowanych lub gdzie trwają działania bojowe. Pozostali odbiorcy będą musieli wznowić swoje aplikacje od 1 stycznia 2023 roku” – napisał Kowal na swoim kanale w Telegramie.

POLECAMY: Sponsoring cwaniaków z Ukrainy zakończony! Sejm uchwalił nowelizację przepisów

Urzędnik przypomniał, że nowe zasady przewiduje uchwała rządu Ukrainy z 15 listopada. Zaznaczył, że mówimy o takich świadczeniach jak: pomoc społeczna dla rodzin o niskich dochodach, czasowe wsparcie państwa dla dzieci, których rodzice uchylają się od alimentów, nie mają możliwości utrzymania dziecka lub ich miejsce zamieszkania jest nieznane, pomoc społeczna dla osoby niepracującej (w powszechnym wieku emerytalnym), ale bez prawa do emerytury, pomoc dla osób niepełnosprawnych i inne.

Wcześniej ukraiński parlament przyjął przyszłoroczny budżet państwa z deficytem w wysokości 1 bln 296 mln hrywien (35,4 mld dolarów).

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

Napisz Komentarz

Exit mobile version