Spełniają się przewidywania ekspertów. Inspektorzy Poczty Polskiej nie tylko kontrolują telewizory w domach, ale także robią zdjęcia odbiorników radiowych w samochodach.

POLECAMY: Kontrolerzy abonamentowi Poczty Polskiej w terenie. Czy musisz wpuścić kontrolera do domu?

Eksperci już wcześniej informowali, że pracownicy Poczty Polskiej w poszukiwaniu pieniędzy do budżetu będą kontrolować nie tylko posiadania odbiornika RTV w domach, a teraz ich prognozy się spełniają.

POLECAMY: Poczta Polska szukając pieniędzy przypomina, że każdy posiadać radia w samochodzie powinien płacić abonament

Kontrolerzy Poczty Polskiej sprawdzają odbiorniki nie tylko w domach, ale również w firmowych autach. Nieważne, czy właścicielem jedzie szef czy pracownik, który otrzymał flotę od firmy, urzędnik może zrobić zdjęcie radia w takim samochodzie.

Pierwsze wezwania od Poczty Polskiej trafiają już do firm w całej Polsce. Według prawa firmy również powinny uiścić abonament RTV od każdego radioodbiornika.

Teoretycznie od opłaty można się odwołać. Trzeba wykazać, że urządzenie nie jest używane do słuchania radia lub nie jest używane w ogóle.

Kara za brak opłaty do 30-krotność abonamentu. Jeżeli nie zapłacicie sprawą ściągnięcia należności zajmie się Urząd Skarbowy, który może nawet zająć konto, by ściągnąć należną opłatę.

Obecnie roczna opłata za abonament RTV to łącznie 327,60 zł. Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 8,70 zł miesięcznie (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 104,40 zł).

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version