„Masowe protesty w Nigerii, po wymuszeniu konwersji gotówki na nowe banknoty oraz CBDC. W ciągu ostatnich miesięcy rząd Nigerii podjął szereg działań zmierzających do radykalnego ograniczenia użycia gotówki” – pisze na Twitterze Cezary Głuch, czyli Independent Trader.

POLECAMY: Ministerstwo Cyfryzacji Ukrainy zwraca się do NBU o przyspieszenie rozwoju e-hrywny

Trader informuje, że rząd Nigerii w ostatnim czasie wprowadził szereg rozwiązań, które miały radykalnie ograniczyć używanie gotówki. Ekspert wymienia tu:

✅wprowadzenie do powszechnego użytku CBDC – eNairę

✅wymienienie starych banknotów na nowe, których celowo nie wydrukowano wystarczająco dużo

✅w tym samym czasie banki komercyjne wprowadziły limity wypłat z bankomatów.

„W konsekwencji ludzie, którzy nie mogli dokonać wymiany banknotów zmuszeni byli przejść na CBDC co sugerował rząd Ponieważ wielu Nigeryjczyków nie ma dostępu do odpowiedniej infrastruktury elektronicznej wymiana starych banknotów na CBDC również okazała się niemożliwa” – pisze ekspert.

„Ostatecznie odebrano ludziom ich oszczędności na siłę, zmuszając do porzucenia gotówki” – dodaje.

Trader zauważa, że „to sprawiło, że wielu obywateli Nigerii zostało odciętych od środków do życia”. „Dalszymi skutkami stały się: szturm na banki, kolejki przed bankomatami i bankami, masowe protesty i zamieszki” – pisze.

Protesty w Nigerii przybrały bardzo radykalny obrót. „Niektórzy protestujący posunęli się do niszczenia bankomatów i atakowania instytucji finansowych i rządowych. Protesty w Nigerii w tej sprawie trwają już od tygodni, jednak ostatnio znacznie przybrały na sile i pochłonęły kilka ofiar śmiertelnych” – czytamy.

Cały wpis dostępny w tym wątku:

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version