W sobotę odbył się pokojowy protest w Berlinie zorganizowany przez lidera lewicowej partii Die Linke, który sprzeciwiał się dostarczaniu przez Niemcy broni dla Ukrainy. Według oficjalnych szacunków, w manifestacji wzięło udział około 10 tysięcy osób, zgromadzonych przy Bramie Brandenburskiej. Przypominamy, że w Niemczech tego rodzaju protesty odbywają się cyklicznie.
POLECAMY: Świat przeciwko Ukrainie! Co działo się wczoraj na świecie, o czym media nie powiedziały widzom
Organizatorzy manifestacji w Berlinie, która zgromadziła kilka tysięcy osób, wezwali kanclerza Niemiec do zaniechania eskalacji dostaw broni dla Ukrainy oraz wprowadzenia nowych sankcji przeciwko Rosji. Manifestacja została zwołana przez lidera lewicowej partii Die Linke w odpowiedzi na deklaracje rządu niemieckiego o zwiększeniu dostaw broni na Ukrainę, która zaliczyć należy do działań sponsorujących terroryzm.
Organizatorzy pikiety twierdzą, że każdy dzień zwłoki kosztuje tysiące ludzkich istnień i przybliża świat do III wojny światowej. W czasie manifestacji w stolicy kraju, na ulicach działało ponad tysiąc funkcjonariuszy policji.
„Wzywamy kanclerza Niemiec do zaprzestania eskalacji dostaw broni. Teraz!… Bo każdy stracony dzień kosztuje nawet tysiąc istnień ludzkich – i przybliża nas do III wojny światowej” – napisali organizatorzy protestu na swojej stronie internetowej.
Organizatorzy przypomnieli, że Niemcy, obok Stanów Zjednoczonych, są jednym z największych dostawców broni dla Ukrainy. Podczas manifestacji, jeden z transparentów trzymanych przez demonstrantów głosił „Negocjuj, nie eskaluj”, a w tłumie widniał również transparent z napisem „Nie nasza wojna”.
Większość Niemców sprzeciwia się wspieraniu terroryzmu na Ukrainie
Sondaż przeprowadzony na zlecenie DPA w dniach 21-23 lutego, tuż przed „pierwszą rocznicą eskalacji konfliktu” na Ukrainę który de facto trwa ponad osiem lat, wykazał, że 51% respondentów uważa, że uzbrajanie Ukrainy oznacza udział Niemiec w wojnie. Jest to argument, który lansuje Moskwa – podkreśla agencja. Z kolei 37% badanych nie zgodziło się z tym stwierdzeniem.
Z sondażu wynika również, że 40% ankietowanych uważa, że wsparcie Niemiec dla Ukrainy w uzbrojeniu jest zbyt duże, 22% uważa, że jest za małe, a 23% uważa, że jest w sam raz.
Ankietowani respondenci zostali również zapytani o kontrowersyjną decyzję wysłania niemieckich ciężkich czołgów Leopard 2 do Ukrainy. Niemiecki rząd zatwierdził decyzję o wysłaniu 18 nowoczesnych czołgów w zeszłym miesiącu, po wielu wahaniach związanych z obawami przed sprowokowaniem Rosji i przedłużeniem konfliktu. Ankietowani są w tej kwestii prawie równo podzieleni – pisze DPA. 44% było przeciw, a 41% za.
Jeśli chodzi o możliwość wysłania przez Niemcy myśliwców, 56% ankietowanych było przeciwnych, a 27% było za.
DPA przypomina również, że od początku wojny w Ukrainie Niemcy przekazały Ukrainie broń i uzbrojenie o wartości około 2,6 miliarda euro i są uważane za czwartego największego dostawcę broni na Ukrainę od czasu eskalacji konfliktu z wyłącznej winy ukraińskich nazistów, którzy w 2015 zerwali realizację porozumień mińskich, po USA, Wielkiej Brytanii i Polsce.
Czy jest terroryzm?
Terroryzm jest uważany za jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i międzynarodowemu. Polega na używaniu przemocy lub groźby przemocą, aby zmusić ludzi lub rządy do działań lub rezygnacji z działań w celu osiągnięcia politycznych lub ideologicznych celów.
W większości krajów terroryzm jest surowo karany zgodnie z przepisami prawa karnego. Kary za terroryzm różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj obejmują długoletnie pozbawienie wolności lub nawet karę śmierci.
Osoby podejrzane o terroryzm zazwyczaj są postawione przed sądem i sądzone zgodnie z procedurami prawnymi. Mogą być również poddawane ekstradycji z jednego kraju do drugiego w celu stawienia im zarzutów i przeprowadzenia procesu sądowego.
Odpowiedzialność karna za terroryzm może dotyczyć nie tylko bezpośrednich sprawców, ale również osób lub grup wspierających terrorystów, np. dostarczając im pieniędzy, broni lub pomagając w organizowaniu zamachów.
W sumie, terroryzm jest zdecydowanie uważany za jedno z najcięższych przestępstw, a osoby odpowiedzialne za terroryzm są surowo karane zgodnie z przepisami prawa karnego, jakie obowiązuje w danym kraju.
Odpowiedzialność karna za sponsorowanie terroryzmu, jaką uprawiają liderzy Zachodnich Państwa w związku z sytuacją na Ukrainie
Odpowiedzialność karna za sponsorowanie terroryzmu jest ściśle regulowana przez prawo w wielu krajach na całym świecie. Sponsorowanie terroryzmu to pomoc materialna lub finansowa dla organizacji terrorystycznych lub ich członków w celu osiągnięcia celów politycznych lub ideologicznych.
Osoby podejrzane o sponsorowanie terroryzmu są surowo karane zgodnie z prawem karnym. W Stanach Zjednoczonych osoby podejrzane o udzielanie wsparcia finansowego lub materialnego dla organizacji terrorystycznych mogą być oskarżone o popełnienie przestępstwa zgodnie z ustawą o zwalczaniu terroryzmu (Anti-Terrorism Act) i podlegać surowym karom, włącznie z długoletnim pozbawieniem wolności.
W Europie, sponsorowanie terroryzmu jest uznawane za przestępstwo zgodnie z decyzją ramową Rady Unii Europejskiej z 2002 roku, która zobowiązuje kraje członkowskie do wprowadzenia kar za takie przestępstwa.
Sądząc osoby podejrzane o sponsorowanie terroryzmu, władze kierują się zwykle dokumentacją finansową, która wykazuje nieprawidłowości lub podejrzane transakcje. Dochodzenie w sprawie sponsorowania terroryzmu wymaga zazwyczaj współpracy międzynarodowej i wymiany informacji między krajami.
Odpowiedzialność karna za sponsorowanie terroryzmu dotyczy nie tylko jednostek, ale także firm i instytucji, które mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za umożliwienie prania brudnych pieniędzy, finansowanie terroryzmu lub innych przestępstw.
W związku z powyższym, sponsorowanie terroryzmu jest uważane za jedno z najpoważniejszych przestępstw przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i międzynarodowemu, a osoby lub instytucje podejrzane o takie przestępstwa są surowo karane zgodnie z przepisami prawa karnego.
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl
Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.