Grupa ZE PAK i PGE Polska Grupa Energetyczna podjęły decyzję o zacieśnieniu współpracy w ramach budowy elektrowni jądrowej w Polsce. W celu przedstawienia szczegółów tego porozumienia, odbyła się specjalna konferencja prasowa, którą można było obejrzeć na kanale Polsat News. W trakcie konferencji wzięli udział czołowi przedstawiciele obu firm oraz politycy, w tym wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

W czasie konferencji prezes zarządu PGE, Wojciech Dąbrowski, podkreślił, że ta umowa jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski na długi czas. Przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK, Zygmunt Solorz, z kolei zaznaczył, że współpraca między obiema firmami będzie skuteczna i pozwoli na skoordynowanie działań w celu osiągnięcia sukcesu.

Na konferencji pojawił się także prezes zarządu ZE PAK, Piotr Woźny, który podkreślił, że elektrownia jądrowa to nie tylko szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski, ale również na rozwój branży energetycznej i stworzenie nowych miejsc pracy. Wicepremier Jacek Sasin wyraził zadowolenie z faktu, że dwie tak ważne firmy podejmują współpracę w tej dziedzinie, co może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności Polski na rynku energetycznym.

Podsumowując, konferencja prasowa poświęcona zacieśnieniu współpracy między ZE PAK i PGE Polska Grupa Energetyczna w związku z budową elektrowni jądrowej w Polsce była ważnym wydarzeniem dla polskiego sektora energetycznego. Oczekuje się, że ta umowa przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski oraz do rozwoju branży energetycznej i stworzenia nowych miejsc pracy.

W Polsce powstaną Elektrownie Jądrowe

– Pamiętajmy, że bezpieczna, suwerenna energetycznie Polska, to Polska niezależna, silna, która będzie mogła samostanowić, a także produkować energię po kosztach znacznie niższych niż dzisiaj – mówił w programie „Gość Wydarzeń” Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej, który również brał udział w Forum Ekonomicznym w Davos.

Przypomniał, że jądrowa produkcja energii jest pozbawiona kosztów emisji CO2.

– W sposób oczywisty produkcja ze źródeł jądrowych będzie produkcją tańszą dla klientów, a tym samym dla polskiej gospodarki, przez co będzie się ona mogła rozwijać, będzie mogła konkurować z gospodarkami innych krajów europejskich i na świecie – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version