Kowidowe szaleństwo sprzeczne z prawem powraca. Regionalny Szpital w Kołobrzegu wprowadził zakaz odwiedzin w Oddziale Neurologii i Chorób Wewnętrznych z powodu wzrostu przypadków COVID-19.

POLECAMY: RPP potwierdza nasze stanowisko. Szpital nie może wymagać wykonania testu PCR

Regionalny Szpital w Kołobrzegu wprowadził całkowity zakaz odwiedzin w Oddziale Neurologii i Chorób Wewnętrznych do 24 marca.

Jako przyczynę wprowadzenia takiego zakazu podano wzrostu liczby zachorowań na COVID-19.

W środę na stronach rządowych poinformowano, że na postawie testów nieprzeznaczonych do diagnostyki potwierdzono 4071 „zakażeń” koronawirusem w kraju, w tym 995 przypadków ponownych. Z powodu COVID-19 zmarło 26 osób. Przeprowadzono 12 023 „testy” na obecność SARS-CoV-2.

Tydzień temu, 8 marca, odnotowano 3907 „zakażeń”, w tym 1046 przypadków ponownych. Zmarło 19 osób z COVID-19. Dwa tygodnie temu, 1 marca, potwierdzono 2992 przypadki „zakażenia” koronawirusem, zmarło 14 osób z COVID-19.

Od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze „zakażenie” SARS-CoV-2, łącznie potwierdzono na podstawie wadliwych testów 6 462 369 przypadków. COVID-19 „spowodował” zgon 119 072 osób.

Czy takie działanie jest zgodne z prawem?

Wprowadzenie czasowego ograniczenia w zakresie prawa do odwiedzin chorego w szpitalu jest możliwe na podstawie § 5 Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Warto jednak podkreślić w tym miejscu, że w decyzji/ zarządzenie o wprowadzenia ograniczenia przez dyrektora/ kierownika jednostki musi być wskazany czas obowiązywania takiego ograniczenia. Prawo nie przewiduje wprowadzenie takiej regulacji na czas nieoznaczony. Przypominamy również wszystkich zainteresowanym, że na podstawie powyżej przywołanego przepisu w stanie zwykłym, do jakiego zalicza się również stan epidemii lub zagrożenia epidemicznego nie istnieje podstawa prawa do wprowadzenia całkowitego zakazu, odwiedzi chorych w szpitalu. Wprowadzenie takiego ograniczenia narusza art. 33 ust 1 i 2 w/w ustawy.

Zasadnym stanie się również podniesienie, że każda osoba poszkodowana takim działaniem dyrekcji szpital ma prawo dochodzenia swoich praw przed Sądem.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version