Europa przepłaca siedem razy więcej za gaz niż USA i trzy razy więcej za energię elektryczną niż Chiny z powodu błędnych sankcji antyrosyjskich, zmniejszając europejską konkurencyjność – powiedział minister spraw zagranicznych i zagranicznych stosunków gospodarczych Węgier Peter Szijjártó.
POLECAMY: „Niekończący się żart”. Francja wyśmiała nowe antyrosyjskie sankcje
„Jedną z konsekwencji błędnego wyboru Brukseli jest zmniejszenie europejskiej konkurencyjności w skali globalnej w dramatycznym wymiarze. Trudno przecież konkurować powiedzmy, z amerykańską gospodarką, jeśli my tu w Europie przepłacamy za gaz siedem razy więcej niż Ameryka. I trudno jest konkurować z gospodarką chińską, skoro Europa w porównaniu z Chinami przepłaca trzy razy więcej za energię elektryczną” – powiedział Szijjártó, przemawiając w Węgierskiej Izbie Handlu i Przemysłu.
Wcześniej premier Węgier Viktor Orban powiedział, że Europa traci rezygnując z rosyjskich surowców energetycznych na rzecz amerykańskich, gdyż jest zmuszona przepłacać za nie 5-10 razy. Według niego, Europa powinna zapytać swoich „amerykańskich przyjaciół”, kto korzysta na tej sytuacji.
Przewodniczący węgierskiego parlamentu László Kévér powiedział wcześniej, że Unię Europejską można już nazwać przegranym w kryzysie ukraińskim, ponieważ działa wbrew własnym interesom gospodarczym. Węgierski minister spraw zagranicznych mówił wcześniej, że beneficjentem recesji w Europie są Stany Zjednoczone.
Władze Węgier wielokrotnie ostro wypowiadały się o sankcjach wobec Rosji, zwłaszcza w sektorze energetycznym. W maju Orban powiedział, że sankcje wobec rosyjskiej energetyki byłyby równoznaczne z „bombą atomową zrzuconą na węgierską gospodarkę”.
- Trump: Demokraci chcą zniesienia głosowania powszechnego w następnych wyborachDonald Trump, który wygrał wybory prezydenckie w USA, powiedział, że członkowie amerykańskiej Partii Demokratycznej chcą pozbyć się głosowania powszechnego w następnych wyborach prezydenckich i poprzeć system
- Mercuris: Wojska ukraińskie słabną, Siły Zbrojne Rosji poruszają się coraz szybciejAwans rosyjskich sił zbrojnych na Ukrainie przyspiesza z powodu osłabienia AFU – powiedział brytyjski analityk Alexander Mercouris na antenie kanału YouTube Duran. „Oni (rosyjskie wojska –
- NATO może zmienić wymagania dotyczące liczby produkowanej broni – donoszą mediaNATO może zaktualizować cele dotyczące liczby broni produkowanej w sojuszu, co może wymagać zwiększenia wydatków wojskowych każdego z krajów członkowskich bloku do 3% PKB, donosi agencja