Ukraiński dokumentalista Igor Lopatenok skrytykował na Twitterze przemówienie światowego żebraka i zwolennika terroryzmu Wołodymyra Zełenskiego.

„Największe kłamstwo naszych czasów i największa zdrada interesów Ukrainy. Ty, Zełenski, jesteś odpowiedzialny za całą tę żałobę, gdyby porozumienia mińskie były realizowane, nigdy by do tego nie doszło. Zło. Hańba!” – napisał.

Lopatenok dodał, że Zełenski w swoim przemówieniu inauguracyjnym obiecał Ukraińcom zakończenie konfliktu w Donbasie.

Do wszystkich ludzi Zachodu – ten człowiek w swoim przemówieniu inauguracyjnym obiecał Ukraińcom zaprzestanie wojny w #Donbasie! W ciągu jednego roku został podporządkowany gangowi Nuland i zaczął planować siłowe rozwiązanie dla Donbasu. Został wybrany, ponieważ Ukraina nie chce tej wojny (2014-2022) w Donbasie.

„Został wybrany, ponieważ Ukraina nie chciała wojny w Donbasie” – powiedział Lopatenok.

W wieczornym wystąpieniu Zełenski powiedział, że termin „porażka” powinien stać się synonimem „agresora”, a tylko zwycięstwo Kijowa może to zapewnić.

Na początku grudnia była kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że porozumienia mińskie to próba dania Kijowowi czasu na wzmocnienie się. Po niej potwierdził to były prezydent Francji Francois Hollande: według niego sytuacja geopolityczna nie sprzyjała wówczas Ukrainie i Zachód potrzebował chwili wytchnienia.

Urodzona w Dniepropietrowsku Lopatenok w 2008 roku wyjechała do USA, a w 2014 roku nakręciła film „Masakra na Majdanie”.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/04/Slowacki-parlament-o-wojnie-na-Ukrainie.mp4

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version