Kancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Najnowsze Wpisy
    Wojsko UA f

    Ritter: Rosyjska armia zniszczy żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy przeszli ćwiczenia NATO

    6 czerwca 2023
    stop ukropolinowi

    Trwa intensywna akcja w przekształcenie Polski w Ukropolin

    6 czerwca 2023
    Nowa Kochowki 1

    Wysadzenie zapory w Nowej Kachowce. USA: Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić stanowiska Ukrainy

    6 czerwca 2023
    Kategorie
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Z ostatniej chwili
    • Ukraina
    • Motoryzacja
    • Kwarantanna graniczna
    • Prawo co dnia
    • Maski
    • Przedsiębiorca
    • Szkoła
    • Pracownik
    • Szpitale
    • Covid
    Facebook Twitter Instagram Telegram
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Ukraina
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Z ostatniej chwili
    Telefon: 579 636 527
    E-mail: kontakt@legaartis.pl
    Facebook Instagram Telegram Twitter
    Kancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świataKancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    • Strona Główna
    • Strona Kancelarii
    • Kontakt
    • Wesprzyj nas
    Kancelaria LEGA ARTIS – Blog – Najnowsze wiadomości z Polski i świata
    Home»Z ostatniej chwili»Miliarder przewiduje masowe upadki banków. Lepiej zabezpiecz swoje oszczędności
    Z ostatniej chwili

    Miliarder przewiduje masowe upadki banków. Lepiej zabezpiecz swoje oszczędności

    2 maja 2023Brak komentarzy6 Mins ReadBy Ignacy Michałowski
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp
    Bankomat
    Bankomat
    Udostępnij
    Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp

    Miliarder wyraża swoje niepokojenie nad sytuacją w globalnym systemie bankowym i ostrzega przed możliwymi masowymi upadkami banków. Taka sytuacja może negatywnie wpłynąć na inwestorów, a zwłaszcza na osoby, które posiadają znaczną ilość oszczędności. Upadki banków i ich trudna sytuacja finansowa mogą skutkować brakiem płynności w systemie bankowym, co z kolei może prowadzić do poważnych konsekwencji dla całej gospodarki światowej.

    Ostatnie upadki trzech amerykańskich banków, w tym Silvergate Bank, który był uważany za jednego z najbardziej stabilnych banków w USA, są bardzo niepokojącym sygnałem dla całego sektora bankowego. Takie zdarzenia podnoszą pytania o stabilność systemu bankowego i jego zdolność do przetrwania w trudnych czasach.

    W tym kontekście ważne jest, aby inwestorzy rozważyli zabezpieczenie swoich oszczędności przed potencjalnymi ryzykami. Jednym z rozwiązań może być dywersyfikacja portfela inwestycyjnego poprzez ulokowanie kapitału w różnych instrumentach finansowych i w różnych sektorach gospodarki. Warto również zwrócić uwagę na produkty, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo, takie jak obligacje skarbowe lub lokaty bankowe z gwarancją depozytu.

    Upadek 3 banków w 2 tygodnie…

    Ponadto, w Europie doszło do przejęcia Credit Suisse przez UBS, co również wskazuje na trudną sytuację finansową w sektorze bankowym. Wszystkie te wydarzenia wskazują na to, że nie jest to dobry czas na inwestowanie w branżę finansową i ulokowanie w niej całych oszczędności. W takiej sytuacji warto poszukać innych opcji inwestycyjnych, które mogą zapewnić większą stabilność i bezpieczeństwo, takie jak inwestowanie w nieruchomości czy surowce.

    Rezerwa Federalna w USA podjęła działania w celu pomocy bankom w trudnej sytuacji, zapewniając około 300 miliardów dolarów dodatkowej płynności. Jednakże, nie można uznać, że jest to rozwiązanie ostateczne i skuteczne. Trudności w sektorze bankowym mogą przecież prowadzić do większych problemów w gospodarce, takich jak recesja czy nawet kryzys finansowy. Dlatego też, warto rozważyć różne opcje inwestycyjne, które nie są związane z branżą finansową i które są bardziej bezpieczne i stabilne.

    Gwarancje dla klientów w USA i Polsce

    W Polsce i wielu innych krajach stopa rezerwy obowiązkowej wynosi około 3,5%. Jednakże, gdy klienci banków zaczynają tracić zaufanie, te rezerwy mogą okazać się niewystarczające, co może prowadzić do niewypłacalności banków. W przypadku takiej sytuacji, w krajach o dojrzałych systemach finansowych istnieją procedury, które zapewniają klientom wypłacenie ich środków. W Stanach Zjednoczonych organ rządowy gwarantuje zwrot pieniędzy klientom do wysokości 250 tysięcy dolarów.

    W ostatnim czasie pojawiły się informacje o bankructwach kilku amerykańskich banków, w tym Silvergate Bank, Silicon Valley Bank i Signature Bank. Z tego powodu rząd USA postanowił podjąć niezwykłą decyzję i zaoferować zwrot środków wszystkim klientom dotkniętych bankructwem banków. W szczególności dotyczy to klientów Silicon Valley Bank, gdzie aż 96% z nich ma depozyty przekraczające kwotę 250 tysięcy dolarów. Decyzja ta została podjęta, aby zapewnić bezpieczeństwo oszczędności klientów i zapobiec panice na rynkach finansowych.

    • stop ukropolinowi
      Trwa intensywna akcja w przekształcenie Polski w Ukropolin6 czerwca 2023
      Polsce grozi zniknięcie z powierzchni świata z powodu okupacji kraju przez „uchodźców” z Ukrainy. POLECAMY: Wzrost przemytu broni
    • Kopalnia Turow
      WSA w Warszawie wydał postanowienie w sprawie Turowa. Zalewska: Chcą nam go zamknąć6 czerwca 2023
      „WSA w Warszawie ręka w rękę z TSUE, na wniosek niemieckich i czeskich NGO-sów wydał decyzję o wstrzymaniu
    • lewy i ru
      Lewandowski, który potępił Barcelonę za wideo dla Rosjan, zrobił sobie zdjęcie z Miedwiediewem6 czerwca 2023
      Robert Lewandowski, który skrytykował kolegów z drużyny Alejandro Balde i Sergi Roberto za wideo gratulujące rosyjskim kibicom zdobycia

    W odpowiedzi na problemy w systemie bankowym, Rezerwa Federalna w USA dostarczyła blisko 300 miliardów dolarów dodatkowej płynności, aby pomóc bankom w potrzebie. W takiej sytuacji, ekspertom zaleca się dywersyfikację portfela inwestycyjnego i unikanie inwestowania wszystkich środków w branży finansowej, ponieważ nie ma gwarancji, że banki nie zbankrutują.

    W przypadku upadłości banków w USA, to cały naród ponosi konsekwencje, ponieważ środki z budżetu USA są przeznaczane na ratowanie kapitału klientów banków, którzy nie zdywersyfikowali swoich inwestycji finansowych. To oznacza, że podatnicy muszą płacić za błędy inwestycyjne klientów banków. Widać wyraźnie, że w Stanach Zjednoczonych nikt nie chce powtórzyć sytuacji, jaka miała miejsce kilkanaście lat temu w przypadku upadku Lehman Brothers, gdzie konsekwencje poniosło wiele firm oraz osoby prywatne.

    W USA, akcjonariusze banków i posiadacze obligacji muszą ponieść straty w przypadku upadłości banku, ale nie klienci. Dlatego amerykańscy regulatorzy pozwalają, aby akcjonariusze i posiadacze obligacji ponosili odpowiedzialność, a nie klienci banków. Jest to logiczne podejście, ponieważ klienci powinni czuć się bezpiecznie w swoim banku i nie powinni ponosić konsekwencji błędów inwestycyjnych innych ludzi.

    W Polsce, za bezpieczeństwo depozytów bankowych odpowiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), który jednocześnie prowadzi działalność pomocową w stosunku do banków i stosuje mechanizmy takie jak przymusowa restrukturyzacja. BFG chroni depozyty w wysokości do 100 tysięcy euro, co jest równoznaczne z około 430 tysięcy złotych.

    Warto jednak pamiętać, że ta kwota dotyczy wszystkich depozytów klienta w jednym banku. To oznacza, że zamożniejsi polscy inwestorzy powinni dzielić swoje środki na „porcje” i lokować je w różnych instytucjach i aktywach. Dzięki temu minimalizują ryzyko utraty całego kapitału w przypadku bankructwa jednego banku.

    Miliarder ostrzega

    – Procedury księgowe skłoniły niektórych bankierów do zrobienia pewnych rzeczy, które pomogły nieco ich bieżącym zyskom i wywołały powracającą pokusę, aby uzyskać nieco większy spread na zapisie, nieco więcej niż zarobki standardowe zarobki – powiedział 92-letni inwestor.

    Miliarder, który jest nazywany „wyrocznią z Omaha”, powiedział, że niektórzy będą kontynuować takie działania, ale strach i panika związane z możliwością utraty pieniędzy przez deponentów nie są uzasadnione, ponieważ system bankowy został tak skonstruowany, by chronić pieniądze klientów.

    Buffett jednak pewien, że „nie skończyliśmy z upadkiem banków”. Jego zdaniem priorytetem banków musi być teraz utrzymanie zaufania klientów i opinii publicznej. Miliarder ostrzegł, że można je stracić nawet „w kilka sekund”, a bankructwo Silicon Valley Bank jest tego niedawnym przykładem.

    Banki centralne znów będą „drukować”?

    Oprócz niskich stóp procentowych i zbyt dużej koncentracji obligacji w portfelach banków, krach banków miał też inne przyczyny. Wiele banków komercyjnych inwestowało w ryzykowne aktywa, takie jak nieruchomości i instrumenty pochodne, co zwiększało ryzyko ich upadku w przypadku nagłego spadku wartości tych aktywów.

    Dodatkowo, wiele banków podejmowało zbyt duże ryzyko, udzielając kredytów klientom o wątpliwej zdolności kredytowej lub inwestując w ryzykowne przedsięwzięcia. Wraz z gwałtownym spadkiem wartości aktywów, te ryzykowne decyzje inwestycyjne przyspieszyły upadek wielu banków.

    Innym ważnym czynnikiem było złe zarządzanie ryzykiem i brak odpowiedniej kontroli nad procesami biznesowymi. Wiele banków nie posiadało wystarczająco rozwiniętych systemów monitorowania ryzyka i nie podejmowało odpowiednich działań zapobiegawczych, co w efekcie przyczyniło się do kryzysu.

    Ostatecznie, kryzys bankowy jest wynikiem złożonych czynników i zwykle wymaga interwencji rządu lub banku centralnego, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się kryzysu na całą gospodarkę. W przypadku kryzysu z 2022 roku, wiele banków musiało liczyć na pomoc ze strony rządu, aby uniknąć bankructwa i zapewnić stabilność systemu finansowego.

    Wydrukowanie dodatkowej ilości waluty, zwłaszcza w dużych ilościach, może prowadzić do inflacji i spadku wartości pieniądza. Dlatego program finansowania terminowego banków (BTFP) ogłoszony przez Fed jest krytykowany przez niektórych ekonomistów i analityków. Jednakże, należy pamiętać, że Fed ma narzędzia do kontrolowania inflacji, takie jak zmiany stóp procentowych czy ograniczanie podaży pieniądza na rynku.

    Co do sytuacji w Polsce, to depozyty klientów banków są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG), który w razie potrzeby wypłaca odszkodowania za zdeponowane środki. Oczywiście, warto pamiętać o ryzykach związanych z inwestycjami w różnego rodzaju instrumenty finansowe, w tym obligacje. Dlatego zawsze warto dokładnie analizować swoje decyzje inwestycyjne i nie stawiać na jedną kartę.

    Lega artis aplikacja

    Bank banki Gotówka oszczędności pieniądze
    Share. Facebook Twitter Email Telegram WhatsApp
    Ignacy Michałowski

    Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat. W działalności społecznej angażował się w różne projekty i inicjatywy, które miały na celu poprawę jakości życia ludzi, zwłaszcza tych z ubogich społeczności. Był również zaangażowany w walkę o prawa człowieka.

    Ostatnio DODANE

    stop ukropolinowi

    Trwa intensywna akcja w przekształcenie Polski w Ukropolin

    6 czerwca 20230
    Nowa Kochowki 1

    Wysadzenie zapory w Nowej Kachowce. USA: Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić stanowiska Ukrainy

    6 czerwca 20230
    ORBAN III e1651261149716

    Orban skarży się, że w polityce europejskiej jest więcej gadania

    6 czerwca 20230
    Putin

    McGregor: Rosja praktycznie zniszczyła ukraińską obronę powietrzną

    6 czerwca 20230

    Napisz Komentarz Cancel Reply

    Ostatnie Wpisy
    ORBAN III e1651261149716

    Orban skarży się, że w polityce europejskiej jest więcej gadania

    6 czerwca 2023
    Putin

    McGregor: Rosja praktycznie zniszczyła ukraińską obronę powietrzną

    6 czerwca 2023
    Starj paryz francja

    Francja protestuje przeciwko reformie emerytalnej! Na ulicach bunt mieszkańców i starcia z policją

    6 czerwca 2023
    tramwaj krakow

    Krakowskie kanary niesłusznie wlepili dwa mandat dziecku

    6 czerwca 2023
    Reklama
    Najnowsze komentarze
    • Ella - Emeryci i Seniorzy stracą swoje prawo jazdy. Ogłoszono wprowadzenie nowych przepisów
    • Xxx - Ukończyłeś 65 lat? Od 2024 Stracisz prawo jazdy. Ogłoszono nowe przepisy
    • xxX - Ukończyłeś 65 lat? Od 2024 Stracisz prawo jazdy. Ogłoszono nowe przepisy
    • Romankark - Ukończyłeś 65 lat? Od 2024 Stracisz prawo jazdy. Ogłoszono nowe przepisy
    • Adamo - Polski bank ogłasza upadłość. Pilnie zabezpiecz swoje oszczędności

    Kancelaria LEGA ARTIS świadczy profesjonalne usługi na rzecz Klientów indywidualnych jak również przedsiębiorców.

    Facebook Twitter Instagram Telegram
    GODZINY OTWARCIA
    • PONIEDZIAŁEK 10-17
    • WTOREK 10-17
    • ŚRODA 10-17
    • CZWARTEK 10-17
    • PIĄTEK 10-15
    • SOBOTY INDYWIDUALNIE USTALONE KONSULTACJE
    ADRES
    • 01-756 WARSZAWA
    • UL. PRZASNYSKA 6A LOK 336A
    • 579 636 527
    • 22-266-86-18
    • KONTAKT@LEGAARTIS.PL
    PRZYDATNE LINKI
    • Strona główna
    • Strona Kancelarii
    • Polityka prywatności
    • Regulamin Strony
    • O Nas
    • Kontakt
    Site Powered By Kancelaria Lega Artis - Warszawa ul. PRZASNYSKA 6A LOK 336A © 2023
    • Aktualności z kraju
    • Wiadomości ze świata
    • Ukraina
    • Motoryzacja
    • Prawo co dnia
    • Z ostatniej chwili

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.