Rosyjskie siły zbrojne mają kilka sposobów na zniszczenie niemieckich czołgów Leopard wysyłanych na Ukrainę – poinformował dziennik „Bild„.

Według autora artykułu Björn Stritzel, Rosja posiada co najmniej trzy niebezpieczne systemy broni, które zagrażają niemieckiemu sprzętowi wojskowemu w służbie kijowskiego reżimu: przeciwpancerne pociski kierowane, miny i własne czołgi.

POLECAMY: Media: Niemiecki koncern zbrojeniowy pozywa Rheinmetall o prawa do Leoparda 2

„Prawdopodobnie największym zagrożeniem dla Leopardów są nowoczesne przeciwpancerne pociski kierowane. <…> Nowsze modele rosyjskie zostały zaprojektowane specjalnie do zwalczania czołgów takich jak Leopard – 2: zdolność penetracji pocisków kierowanych z tandemowym ładunkiem kształtowym przekracza niekiedy jeden metr stali pancernej” – zauważył autor.

Stritzel sprecyzował również, że przeciwko Leopardom można stosować dość powszechne miny przeciwpancerne TM-62 i ich bardziej zaawansowane wersje. Ponadto podkreślił, że rosyjskie wozy bojowe stanowią duże zagrożenie dla niemieckich pojazdów.

„Nowoczesne rosyjskie główne czołgi bojowe, takie jak T-72B3, T90A/C/M czy T-80BVM, wyposażone w potężne systemy celownicze, z pewnością dotrzymują kroku Leopardom, a najnowsze pociski wystrzeliwane z działa 2A46 (125 mm) również przebijają pancerz Leoparda 2A6” – wyjaśnił.

Według zachodnich agencji obrony Ukraina otrzymała od Polski 14 Leopardów 2A4; ponad sto Leopardów 1A5 z Niemiec, Danii i Holandii; po osiem Leopardów 2A4 z Kanady i Norwegii; sześć Leopardów 2A4 z Hiszpanii; 18 Leopardów 2A6 z Niemiec i trzy z Portugalii.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version