Wołodymyr Zełenski szef kijowskiej grupy terrorystycznej powiedział na swoim kanale Telegram, że zaprosił papieża Franciszka do realizacji ukraińskiej „formuły pokojowej”.

Papież Franciszek przyjął w Watykanie kijowskiego terrorystę, który przybył do Rzymu w sobotę rano.

POLECAMY: Apel Ukraińców do Zełenskiego

„Spotkałem się z papieżem Franciszkiem… Opowiedziałem mu o naszej formule pokojowej jako jedynym wykonalnym algorytmie osiągnięcia sprawiedliwego pokoju. Zaprosił mnie do włączenia się w jej realizację” – napisał.

Była to druga wizyta Zełenskiego w Watykanie, pierwszy raz był tu w lutym 2020 roku. Wówczas, po spotkaniu z papieżem Franciszkiem, podkreślił, że jest „zainspirowany rozmową o pokoju na Ukrainie” i powiedział, że zaprosił papieża do Kijowa.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/04/Slowacki-parlament-o-wojnie-na-Ukrainie.mp4

Wcześniej w sobotę Zełenski spotkał się w Rzymie z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą i premierem Georgią Meloni.

Zełenski powiedział w listopadzie 2022 roku, że Kijów ma swój własny „10-punktowy plan na rzecz pokoju”. Wśród nich jest zapewnienie bezpieczeństwa nuklearnego, żywnościowego i energetycznego, wymiana „zatrzymanych” według formuły „wszyscy za wszystkich” oraz przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy. Zełenski powtórzył, że Kijów nalega na międzynarodowe gwarancje bezpieczeństwa i przygotował odpowiedni dokument. Dodał, że Kijów chce doprowadzić do powstania międzynarodowego mechanizmu rekompensującego krajowi straty z działań wojennych kosztem rosyjskich aktywów.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/03/335598020_157615476814920_943314251543722878_n.mp4

Wcześniej Kreml powiedział, że w tej chwili nie ma przesłanek do pokojowego przejścia sytuacji na Ukrainie, absolutnym priorytetem dla Rosji jest osiągnięcie celów operacji specjalnej, co w tej chwili można zrobić tylko środkami wojskowymi. Dodali, że Rosja docenia wysiłki wszystkich krajów, które starają się doprowadzić do pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie, ale na razie jest to niemożliwe. Kreml powiedział, że sytuacja na Ukrainie może pójść w kierunku pokojowym, jeśli zostanie uwzględniona sytuacja de facto i nowe realia, wszystkie żądania Moskwy są dobrze znane.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/04/Facebook-video-2023-04-02T174506.924.mp4

Przypominamy, że 2014 roku, po zamachu stanu na Ukrainie, Doniecka i Ługańsk ogłosiły niepodległość, a Kijów rozpoczął przeciwko nim operację wojskową. Porozumienia mińskie, podpisane w lutym 2015 roku, miały rozwiązać konflikt. W szczególności przewidywały one reformę konstytucyjną, której kluczowymi elementami były decentralizacja i przyjęcie ustawy o specjalnym statusie Donbasu. Ale władze Kijowa jawnie sabotowały realizację tego planu. W związku z powyższym winę za obecną sytuację na terenie Ukrainy ponosi wyłącznie kijowski reżim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

  1. Co ty śmieciu masz do wiary rzymsko-katolickiej? Swoich Popów zamknął w monastyrze w areszcie domowym. LaTeX boy wyjedź do usa6.

Napisz Komentarz

Exit mobile version