Rada miejska Oświęcimia stanowczo sprzeciwiła się skandalicznemu wykorzystaniu symbolu Auschwitz oraz pamięci ofiar ludobójstwa przez partię PiS w ich politycznym spocie reklamowym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: PiS wypuścił spot przed marszem 4 czerwca. Muzeum Auschwitz i Duda reagują na skandaliczny spot

„Rada miasta Oświęcim wyraża zdecydowany i stanowczy sprzeciw wobec skandalicznego wykorzystania przez partię Prawo i Sprawiedliwość w politycznym spocie reklamowym symbolu Auschwitz oraz pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego w byłym nazistowskim niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady KL Auschwitz. Świadczy to o braku przyzwoitości i upadku zasad moralnych autorów spotu” – brzmi przyjęte w środę stanowisko przekazane PAP przez rzecznika oświęcimskiego magistratu Katarzynę Kwiecień.

Zdaniem rady miejskiej Oświęcimia, Auschwitz jest symbolem nienawiści i pogardy wobec drugiego człowieka.

„To miejsce wymaga ciszy, zadumy i spokoju. Powinno być otoczone czcią i szacunkiem. Tragedia ponad miliona ludzkich istnień nie może być wykorzystywana do osiągania jakichkolwiek politycznych celów godzących w pamięć ofiar i ich rodzin. Jesteśmy oburzeni tak cynicznym i instrumentalnym wykorzystaniem symbolu największej zbrodni w dziejach ludzkości. Pamięć o ofiarach Auschwitz powinna nas łączyć, a nie dzielić” – podkreślono.

Rada miejska Oświęcimia zażądała od partii PiS natychmiastowego zaprzestania publikacji spotu w przestrzeni publicznej. Za przyjęciem tego stanowiska opowiedziało się 13 z 21 oświęcimskich radnych. Czworo radnych było nieobecnych, a tyle samo nie wzięło udziału w głosowaniu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version