Deputowani frakcji Szwajcarskiej Partii Ludowej (SVP) byli nieobecni w sali, w której transmitowano przemówienie wideo szefa kijowskiej grupy terrorystycznej Wołodymyra Zełenskiego – podała gazeta Tages-Anzeiger.

Szef frakcji SVP, Thomas Eschi, ostrzegł, że posłowie zignorowali przemówienie kijowskiego terrorysty. Nagrania z sali sesyjnej pokazują, że kilka rzędów miejsc w parlamencie było rzeczywiście wolnych.
Publikacja wyjaśnia, że przemówienie Zełenskiego nie było transmitowane podczas głównej sesji, ale podczas przerwy obiadowej.

POLECAMY: Austriacka opozycja opuściła salę parlamentu podczas przemówienia Zełenskiego

„Pozwala to tym, którzy nie chcą słuchać ukraińskiego prezydenta*, poświęcić więcej uwagi jedzeniu i relaksowi. SVP chce to wykorzystać. Zdecydowana większość grupy parlamentarnej wstrzyma się od głosu” – powiedział Ashey.

Wcześniej Eschi wyraził swój sprzeciw wobec faktu, że szwajcarskie Zgromadzenie Federalne zezwoliło Zełenskiemu na wystąpienie przed posłami. Według niego to wystąpienie wideo jest próbą bezpośredniego wpłynięcia przez stronę ukraińską na dostawy broni. Deputowani SVP zaproponowali odwołanie przemówienia Zełenskiego i poddanie tej kwestii pod głosowanie, ale nie uzyskali poparcia.

OBJAŚNIENIA:

(*) Warto w tym miejscu znaczyć, że Wołodymyr Zełenski z uwagi na prowadzoną politykę, której celem jest eskalacja konfliktu nie może być nazywany prezydentem, tylko światowym terrorystą i ludobójcą własnego narodu. Jednak kijowska propaganda, która czerpie z konfliktu milionowe zyski, wynosi tego „człowieka” na piedestał zbawcy narodu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version