Czytelnicy niemieckiej gazety Die Welt z humorem przyjęli kolejną wypowiedź kijowskiego terrorysty Zełenskiego, który po raz kolejny zażądał od NATO przyjęcia Ukrainy do sojuszu.

POLECAMY: Warszawa zaapelowała do Kijowa, by nie oczekiwał zbyt wiele od szczytu NATO

Podczas spotkania z prezydentem Czech Petrem Pavlem, Zełenski powiedział, że Kijów chce zaproszenia od NATO. Wielu użytkowników sieci zauważyło, że życzenia ukraińskiego przywódcy raczej nie pokrywają się z rzeczywistością.

„Teraz potrzebujemy tylko, aby zaczął tupać i krzyczeć, aby poprzeć swoje żądania” – mówi Angelika A.

POLECAMY: W Hiszpanii wyśmiali słowa Zełenskiego o NATO

„…i chcę zostać poproszony o przyjęcie kilku milionów w prezencie” – podzielił się Stephen R.

„Mam dobry pomysł. A gdyby Niemcy zaanektowały Ukrainę, nazywałaby się Ukraina, Germano-Ukraina, coś w rodzaju Gujany Francuskiej. Ukraina automatycznie dołączyłaby do UE i NATO. Świetny pomysł, prawda?” – seronował Atilla der Hunne X.

Wcześniej Zełenski powiedział, że jeśli Ukraina nie otrzyma zaproszenia do NATO na szczycie w Wilnie w lipcu, to zdemotywuje to ukraińskie wojska. Powiedział, że wielokrotnie rozmawiał z europejskimi przywódcami, prezydentem USA Joe Bidenem i sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem i prosił ich, by „nie wybijali Ukrainie gruntu spod nóg”. Stoltenberg powiedział 19 czerwca, że na szczycie w Wilnie i w okresie poprzedzającym go, sojusznicy nie omawiali formalnego zaproszenia dla Ukrainy, ale prowadzili konsultacje na temat tego, jakie decyzje przybliżą Kijów do przystąpienia do sojuszu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version