Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zakończyli działalność warszawskiego gangu narkotykowego, którego liderem był Marcin K., znany jako „Ojciec”. W sumie w sprawie podejrzanych jest 12 osób. Według ustaleń śledczych grupa mogła wprowadzić na rynek ponad 100 kilogramów różnych narkotyków.
Rzeczniczka CBŚP, podinsp. Iwona Jurkiewicz, przekazała, że policjanci z Rzeszowskiego CBŚP przez kilka miesięcy prowadzili śledztwo w sprawie tej przestępczej grupy, która handlowała środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Wśród przemyconych narkotyków znajdowały się głównie amfetamina, kokaina, mefedron, marihuana oraz tabletki MDMA.
Grupa działała przede wszystkim w Warszawie, gdzie podejrzani mogli wprowadzić na rynek narkotyki o wartości około 5 milionów złotych. Niektórzy z podejrzanych mieli wcześniejsze konflikty z prawem związane z przestępstwami narkotykowymi czy przeciwko życiu i zdrowiu. Ponadto, mieli powiązania ze środowiskiem pseudokibiców jednego z warszawskich klubów sportowych.
Policjanci podjęli działania przeciwko grupie na podstawie zebranych informacji. Akcję wsparli także kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Warszawy oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
W wyniku przeprowadzonej akcji w województwie mazowieckim zatrzymano 11 osób, w tym Marcina K., znanego jako „Ojciec”. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Warszawy i najbliższej okolicy w wieku od 21 do 43 lat. Podczas przeszukań w ich miejscach zamieszkania policjanci zabezpieczyli narkotyki (kokaina, marihuana, amfetamina, tabletki MDMA), blisko 40 tysięcy złotych w gotówce, telefony komórkowe, laptopy oraz kastety.
Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Marcin K., ps. „Ojciec”, usłyszał zarzut kierowania tą grupą. Wszystkim zatrzymanym grozi także odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 9 osób. Jeden z podejrzanych został przewieziony z aresztu śledczego, gdzie przebywał w związku z wcześniejszym zatrzymaniem za posiadanie większych ilości narkotyków.
Śledztwo nadal trwa, a obecnie jest 12 podejrzanych. Śledczy zapewniają, że sprawa ma charakter rozwojowy i istnieje możliwość kolejnych zatrzymań.
- Jak złożyć wniosek o babciowe? Przewodnik po czterech możliwościach składania wnioskówOd 1 października 2024 roku rodzice będą mogli składać wnioski o przyznanie tzw. „babciowego”, czyli świadczenia w ramach programu Aktywny Rodzic. To wsparcie skierowane do rodziców
- Giertych: Chciałem przystąpić do komunii, ale ksiądz mi odmówił z powodu poglądów politycznychRoman Giertych, poseł Koalicji Obywatelskiej, podzielił się w „Gazecie Wyborczej” swoim przeżyciem z mszy, podczas której ksiądz odmówił mu udzielenia komunii. „Powiedział: »To za in vitro«.
- Bon Senioralny w Polsce: Szczegóły, Warunki, i Przyszłość ŚwiadczeniaBon senioralny to nowa inicjatywa, która wejdzie w życie od stycznia 2026 roku w Polsce. Ma on na celu wspieranie rodzin, które nie są w stanie