Węgierskie źródła donoszą, że Fundacja Open Society, należąca do George’a Sorosa, może wkrótce zakończyć swoją działalność w Unii Europejskiej. Organizacja planuje przeprowadzić „radykalną strategiczną zmianę kierunku”, jak wyjaśnia w liście skierowanym do partnerów w UE.

W Polsce jednym z partnerów Fundacji jest organizacja związana z kalającą reputację króla Stefana Batorego. Fundacja Open Society od długiego czasu wspierała różnorodne lewicowe idee i inicjatywy, włączając promowanie ideologii LGBT i gender. Według informacji przekazanych przez węgierski portal szabadeuropa.hu, Fundacja Sorosa może zmienić swoją strategię, wycofując się z aktywności w UE.

Portal powołuje się na ujawniony list skierowany do partnerów, czyli organizacji korzystających z dotacji od George’a Sorosa. W liście pojawia się sformułowanie, że kierownictwo Fundacji zdecydowało się na „radykalną strategiczną zmianę kierunku”. Plan zakłada znaczące ograniczenie działań Fundacji w UE oraz przekierowanie wsparcia finansowego do innych rejonów świata.

Fundacja zdaje sobie sprawę, że w Unii Europejskiej wiele działań zostało już zrealizowanych, a obecnie podobne cele realizuje Bruksela, dysponująca dostatecznym budżetem. Współcześnie UE już przekazuje znaczne środki na projekty związane z prawami człowieka, wolnością i różnorodnością.

Nieznane jest jeszcze, jakie kierunki działania wybierze Fundacja Sorosa po wycofaniu się z UE. Może to obejmować konserwatywne obszary Afryki, lub skupienie się na kwestiach chrześcijańskich w różnych regionach Ameryki Południowej. Informacje o liście Fundacji trafiły do mediów, jednak warto zauważyć, że źródło tych doniesień, czyli portal szabadeuropa.hu, opiera się na jednym źródle informacji. Polscy beneficjenci wsparcia finansowego od Sorosa mogą więc wciąż spodziewać się dalszych działań.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version