Sieć sklepów Lidl przeszła znaczącą transformację, zakończając etap testów, które pierwotnie obejmowały 200 placówek, a teraz nowe rozwiązanie zostało wdrożone we wszystkich sklepach w Polsce. Co dokładnie to oznacza? Chodzi o wprowadzenie nowych cenników.

Według komunikatu przesłanego przez biuro prasowe Lidla, wszystkie sklepy sieci przeszły zmiany w zakresie swoich cenników. Tradycyjne papierowe etykiety informujące o cenach produktów zostały zastąpione nowoczesnymi elektronicznymi cenówkami. To krok w kierunku nowoczesnej i bardziej zrównoważonej formy wyświetlania cen w sklepach.

Lidl porzuca dawne cenówki. Wprowadza elektroniczne etykiety

Ostatnio wprowadzone zmiany dotyczą nie tylko dużych etykiet, które są widoczne na działach z warzywami, ale również mniejszych etykiet umieszczonych przy lodówkach czy kasach. Przesłane przez czytelnika zdjęcia ukazują, że nowe e-cenniki na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niezmienione, ponieważ ekrany doskonale imitują papierowe etykiety, przypominając czytniki e-booków.

Jednak nowe rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne. Duże liczby i litery wyświetlane na ekranach są czytelne, a problem „zagubionych cenników” wydaje się być skutecznie rozwiązany, ponieważ elektroniczne ceny są solidnie przytwierdzone i umieszczone blisko odpowiednich produktów.

Wcześniej, e-cenniki były testowane przez Lidla w 200 sklepach w Polsce, głównie w Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu. Teraz jednak, zostały wprowadzone do wszystkich ponad 800 placówek.

Przez zrezygnowanie z drukowania tradycyjnych cenników, sieć supermarketów oszacowała, że może zaoszczędzić ponad 133 tony papieru rocznie. Dodatkowo, elektroniczne etykiety ułatwiają organizację pracy w sklepie, ponieważ pracownicy nie muszą ręcznie wymieniać cen, a wszystko jest regulowane zdalnie za pośrednictwem systemu. To innowacyjne rozwiązanie, które łączy oszczędność z wydajnością i nowoczesnością w prowadzeniu sklepu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version