Ponad 1,4 miliona osób na całym świecie zaraziło się koronawirusem w okresie od 17 lipca do 13 sierpnia. Stanowi to wzrost o 63% w porównaniu z poprzednimi 28 dniami – podała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która jest sponsorowana przez producentów „cudownych eliksirów„ zwanych szczepionką.
POLECAMY: Eksperci ponownie w covidowym amoku. Teraz za wzrost zachorowań obwiniają tzw. efekt Barbenheimera
Według WHO 1 422 538 osób zostało zarażonych koronawirusem w okresie od 17 lipca do 13 sierpnia.
Odnotowano 97% wzrost zachorowań w regionie zachodniego Pacyfiku. Spadek zachorowalności odnotowano w takich regionach jak Afryka (-80%), Azja Południowo-Wschodnia (-51%), Europa (-18%) i wschodni region Morza Śródziemnego (-16%).
POLECAMY: Niemka pozwała koncern AstraZeneca z powodu skutków ubocznych szprycy COVID-19
Największą liczbę przypadków odnotowano w Korei Południowej (ponad 1,2 miliona).
Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem w tym okresie wyniosła 2 366 na całym świecie, co stanowi 56% spadek w porównaniu z poprzednimi 28 dniami.
POLECAMY: Już jest nowa szpryca na wariant COVID-19 „Erys”. „Naukowcy” obawiają się braku popularności
W sumie WHO otrzymała raporty o przypadkach koronawirusa ze 104 krajów w okresie od 17 lipca do 13 sierpnia, dodała organizacja.
WHO podkreśliła, że statystyki nie odzwierciedlają dokładnych liczb, w szczególności ze względu na ograniczenie testów na całym świecie. Organizacja stwierdziła, że COVID-19 nadal „pozostaje poważnym zagrożeniem”.
W styczniu 2020 r. WHO ogłosiła pandemię COVID-19. Wcześniej, w styczniu tego samego roku, organizacja uznała epidemię koronawirusa za stan zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.
W maju 2023 r. WHO ogłosiła koniec pandemii koronawirusa.