W drugim roku trwania konfliktu na Ukrainę, Czechy opracowują specjalny program dobrowolnego powrotu dla ukraińskich „uchodźców” na Ukrainę. Według informacji przekazanych w poniedziałek przez peopagandową agencję UNIAN, Czechy mają zamiar wprowadzić ten program jako część szóstego poprawienia ustawy znanej jako „lex Ukraina”, która reguluje prawa oraz obowiązki ukraińskich „uchodźców” przebywających na ich terytorium.

POLECAMY: Badanie pokazuje, że Czesi są niezadowoleni z działań rządu w zakresie Ukrainy

Zgodnie z planami, ukraińscy „uchodźcy”, którzy zdecydują się na powrót do swojego kraju, otrzymają wsparcie oraz częściowy zwrot kosztów związanych z powrotem. Oprócz tego, proponowane zmiany w przepisach zakładają także przedłużenie okresu tymczasowej ochrony dla „uchodźców” o kolejny rok, aż do końca marca 2025 roku.

Wprowadzenie programu powrotu dla „uchodźców” będzie miało miejsce po ostatecznym zatwierdzeniu przez czeski rząd decyzji dotyczącej rodzaju wsparcia, jakie zostanie udzielone Ukraińcom. Autorzy projektu podkreślają, że choć sytuacja na Ukrainie pozostaje trudna pod wieloma względami, istotne jest, aby zapewnić pomoc „uchodźcom” zainteresowanym powrotem do swojej ojczyzny.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/08/Ukraina-prawda-o-wojence.mp4
Jeśli to można nazwać trudną sytuacją na Ukrainie to autorem tej ustawy gratulujemy posiadanej inteligencji.

Według informacji udostępnionych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Czech, pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie Czech przebywało około 360,9 tysiąca „uchodźców” z Ukrainy.

Propagandowa agencja UNIAN w swojej publikacji powołuje się na publikację czeskiego radia publicznego

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version