Nowa regulacja ma zasięg ogólnokrajowy i wpłynie na wszystkich obywateli Polski. Michał Kalinowski, pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. aplikacji mObywatel, ogłosił, że od 1 września będzie można korzystać z mDowodu jako dokumentu tożsamości w bankach i instytucjach finansowych.

Banki dostosowują się do zmian

Bank PKO BP wprowadził możliwość korzystania z mDowodu jako formy identyfikacji jeszcze przed formalnym wprowadzeniem obowiązku tego rodzaju weryfikacji przez pozostałe instytucje bankowe. Inne banki będą teraz musiały dostosować swoje procedury do nowych przepisów, które ogłoszono już 14 lipca, ale dopiero teraz zostaną one wdrożone w życie.

Najwięcej kontrowersji wzbudziła kwestia weryfikacji mDowodu, jednak warto zaznaczyć, że istnieją już odpowiednie narzędzia i technologie umożliwiające sprawne przeprowadzenie tego procesu. Oznacza to, że obawy dotyczące bezpieczeństwa i efektywności tego rodzaju identyfikacji zostały rozwiane, a nowe rozwiązania powinny znacznie ułatwić zarówno klientom, jak i bankom korzystanie z nowoczesnych technologii.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version