Program „Dobry start” stanowi wsparcie finansowe dla polskich uczniów, zapewniając 300 złotych na zakup szkolnej wyprawki dla każdego uczącego się dziecka. Niemniej jednak, istnieje określony czasowy okres, w którym rodzice mogą składać wnioski o to dofinansowanie.

Popularnie nazywane „300 plus,” to świadczenie skierowane wyłącznie do uczniów, niezależnie od kryterium dochodowego. Środki są wypłacane przed rozpoczęciem lub na początku roku szkolnego. Oczywiście, wcześniejsze złożenie wniosku pozwoli na szybszą wypłatę środków. Okres składania wniosków trwa od 1 lipca do 30 listopada, a po tym terminie nie będzie możliwości ubiegania się o to świadczenie w danym roku.

Warto zaznaczyć, że wnioski można składać wyłącznie elektronicznie, korzystając z platformy Emp@tia, PUE ZUS, bankowości internetowej lub aplikacji mZUS. Istnieje możliwość ubiegania się o to wsparcie dla wszystkich dzieci uczących się w szkole, ale ważnym kryterium jest wiek. Dzieci pełnosprawne kwalifikują się do otrzymania świadczenia, jeśli nie przekroczyły 20 roku życia, natomiast dzieci niepełnosprawne mogą je otrzymywać do 24 roku życia, pod warunkiem, że są w trakcie nauki.

Należy pamiętać, że nawet jeśli dziecko spełnia kryteria wiekowe, nie może otrzymać świadczenia, jeśli jest przedszkolakiem lub studentem. Polskie prawo nie uznaje uczelni wyższych i przedszkoli za szkoły, dlatego też nie przysługuje im to wsparcie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomia, finanse oraz OSINT z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor publikacji w czołowych międzynarodowych mediach, zaangażowany w globalne projekty dziennikarskie.

Napisz Komentarz

Exit mobile version