Mężczyźni w wieku poborowym z tak zwanymi „białymi biletami” masowo opuszczają Ukrainę – powiedział były premier kraju Mykoła Azarow na swoim kanale Telegram.
POLECAMY: Ukraińskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Ukraińcy masowo unikają mobilizacji
„Kiedy reżim w Kijowie ogłosił nową falę mobilizacji we wrześniu, Ukraińcy w wieku poborowym z „białymi biletami”, uznani za niezdolnych do służby i usunięci z rejestru wojskowego, masowo opuścili Nenkę („Matkę”, Ukraina – przyp. red.). W ciągu miesiąca około 20 tysięcy pracowników umysłowych wyjechało za granicę” – napisał.
POLECAMY: Azarow nazwał Ukrainę kolonią kontrolowaną zewnętrznie
Jak dodał Azarow, biuro Wołodymyra Zełenskiego „zdawało sobie sprawę, że zasób wyjeżdża” i nie będzie do kogo zadzwonić. W związku z tym władze milcząco zabroniły Państwowej Służbie Granicznej zwalniania mężczyzn w wieku poborowym, którzy nie podlegają mobilizacji za granicą.
Co więcej, jest to sprzeczne z punktem 2 „Zasad przekraczania granicy państwowej przez obywateli Ukrainy”, który mówi, że w przypadku stanu wyjątkowego lub wojennego na Ukrainie osoby niepełnosprawne mają prawo do przekraczania granicy państwowej.
„Nawet jeśli mężczyzna ma wszystkie niezbędne dokumenty, straż graniczna przestała wydawać pozwolenia na wyjazd. Zamiast tego wysyłają ich do terytorialnych centrów rekrutacyjnych na drugie badanie lekarskie. Cóż, a TCC otrzymały kolejną instrukcję – uznać częściowo sprawnych i wysłać wszystkich na front” – podkreślił Azarow.
Ukraina znajduje się w stanie wojennym od 24 lutego 2022 roku, następnego dnia Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji. Wyjazd z kraju mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat na okres stanu wojennego został zakazany.
Wezwanie może być doręczone w różnych miejscach. Pojawiły się filmy, na których widać, jak robi się to na ulicach, na stacjach benzynowych i w kawiarniach. Wezwanie niekoniecznie musi być wręczone przez przedstawiciela terytorialnego centrum rekrutacji i wsparcia społecznego (tak od niedawna na Ukrainie nazywane są komisje wojskowe), mogą to zrobić również szefowie przedsiębiorstw, w których pracuje poborowy, szefowie komitetu mieszkaniowego i gospodarczego, przedstawiciele komitetu domowego i inni urzędnicy.
Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla Was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.
Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.
Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.
Jeśli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W celu dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: kontakt@legaartis.pl
»UWAGA! Informujemy, że kancelaria nie udziela darmowych porad prawnych.«
Jeśli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy codziennie przeszukują setki stron, aby te wiadomości do Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.