Turecka grupa hakerska Ayyıldız Tim twierdzi, że uzyskała dostęp do systemu izraelskiego Ministerstwa Obrony, a dane dotyczące izraelskich ćwiczeń wojskowych i personelu zostały zhakowane – podał kanał telewizyjny TGRT Haber.

POLECAMY: Wojna w Izraelu! Państwa islamskie stają po stronie Hamasu. Strefa Gazy pozbawiona prądu

Grupa udostępniła część danych w sieci społecznościowej X.

„Ściśle tajne dane wojskowe, dotyczące ćwiczeń i personelu należące do izraelskiego Ministerstwa Obrony zostały zhakowane i przechwycone przez Ayyıldız Tim. Zobaczycie potęgę Turków! Po cichu stoimy na straży!” – stwierdziła grupa w oświadczeniu.

Tymczasem kanał telewizyjny TGRT Haber twierdzi, że cele grupy hakerskiej obejmują izraelskie systemy giełdowe, infrastrukturę elektryczną i tamy.

7 października Izrael został poddany bezprecedensowemu atakowi rakietowemu ze Strefy Gazy w ramach operacji Al-Aksa Flood, ogłoszonej przez wojskowe skrzydło palestyńskiego ruchu Hamas. Ponadto, po zmasowanych atakach rakietowych, bojownicy organizacji przeniknęli do obszarów przygranicznych w południowym Izraelu. W odpowiedzi Siły Obronne Izraela rozpoczęły operację Żelazny Miecz przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. W ciągu kilku dni od ataku izraelskie wojsko przejęło kontrolę nad wszystkimi osiedlami w pobliżu granicy ze Strefą Gazy i rozpoczęło naloty na obiekty, w tym cywilne, w Strefie. Izrael ogłosił również całkowitą blokadę Strefy Gazy: dostawy wody, żywności, energii elektrycznej, leków i paliwa zostały zawieszone.

Liczba ofiar w Strefie Gazy przekroczyła 5 tysięcy osób, ponad 15 tysięcy zostało rannych. W Izraelu, według lokalnych władz, zginęło ponad 1,3 tys. osób. Rosyjska ambasada poinformowała, że w eskalacji konfliktu zginęło 20 Rosjan, dwóch jest zakładnikami, a siedmiu zaginęło. Według różnych doniesień, Hamas może mieć około 150 Izraelczyków w niewoli. Sam ruch twierdzi, że w Strefie Gazy znajduje się około 200-250 jeńców.

Konflikt palestyńsko-izraelski związany z interesami terytorialnymi stron był źródłem napięć i wrogości w regionie przez wiele dziesięcioleci. Decyzją ONZ z aktywną rolą ZSRR w 1947 r. ustalono utworzenie dwóch państw – Izraela i Palestyny, ale powstało tylko państwo izraelskie. Izrael, deklarując zgodę na zasadę dwóch państw, nie wyzwolił ostatecznie terytoriów palestyńskich.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version