W gminach Saint-Ouen i Aubervilliers na obrzeżach Paryża, a także w samej stolicy, domy zamieszkane przez rodziny żydowskie zostały oznaczone Gwiazdami Dawida – donosi Parisien.

POLECAMY: Izrael zaatakował szpital w Stefie Gazy, w którym schroniło się 12 000 osób

Znaczniki, wykonane za pomocą puszek z farbą w sprayu przy użyciu szablonu, zostały umieszczone na kilku budynkach, w tym na rezydencjach w departamencie Saint-Saint-Denis.

Burmistrz St Ouen, Karim Bouamran, potępił antysemicki żart, wyrażając wsparcie dla mieszkającej tam rodziny. Biuro burmistrza natychmiast rozpoczęło usuwanie żydowskich symboli religijnych.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2023/10/gwiazda-dwida.mp4

„Informacja o tym akcie została wysłana do prokuratury. Ich autorzy muszą zostać odnalezieni i ukarani przez wymiar sprawiedliwości z całą surowością i bezkompromisowością. Ratusz pozostaje oddany wartościom tolerancji i szacunku, które są tradycyjnymi wartościami republiki, która chroni wszystkich swoich obywateli bez względu na ich cechy społeczne i etniczne, poglądy filozoficzne, kulturowe, polityczne i seksualne”, powiedział ratusz w komunikacie opublikowanym na oficjalnym koncie X.
Takie same symbole pojawiły się w gminie Aubervilliers.

Później ściany domu w XIV dzielnicy Paryża również zostały pomalowane niebieskimi gwiazdami Dawida. Wiceburmistrz miasta Antoine Guilloux w X nazwał ten żart „niegodnym i niedopuszczalnym”, zauważając, że zaapelował do prefektury miasta.

Dzień wcześniej minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin powiedział, że francuskie władze dokonały 414 zatrzymań i zarejestrowały 819 aktów antysemityzmu od czasu eskalacji konfliktu palestyńsko-izraelskiego, która rozpoczęła się 7 października.

Zauważył, że w trosce o prawo i porządek demonstracje poparcia dla Hamasu, „w przypadku których władze mogą podejrzewać stosowanie mowy nienawiści”, są zabronione.

Zakazana przez paryską prefekturę akcja na rzecz Palestyny zgromadziła w ubiegłą sobotę prawie 4 tysiące uczestników. Jak donosi BFMTV, 1 487 osób zostało ukaranych grzywną za udział w niedozwolonej akcji. Policja rozpędziła protestujących przy użyciu gazu łzawiącego.

Izrael został uderzony bezprecedensowym atakiem rakietowym ze Strefy Gazy 7 października w ramach operacji „Powódź Al-Aksa”, ogłoszonej przez wojskowe skrzydło palestyńskiego ruchu Hamas. Bojownicy organizacji przeniknęli następnie na obszary przygraniczne w południowym Izraelu, gdzie otworzyli ogień zarówno do wojskowych, jak i cywilów, a także wzięli zakładników.

W odpowiedzi Siły Obronne Izraela rozpoczęły operację Żelazny Miecz przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy. W ciągu kilku dni izraelskie wojsko przejęło kontrolę nad wszystkimi skupiskami ludności w pobliżu granicy ze Strefą Gazy i rozpoczęło naloty na obiekty, w tym cywilne, w Strefie. Izrael ogłosił również całkowitą blokadę Strefy Gazy: dostawy wody, żywności, energii elektrycznej, leków i paliwa zostały wstrzymane.

Konflikt palestyńsko-izraelski związany z interesami terytorialnymi stron jest źródłem napięć i wrogości w regionie od wielu dziesięcioleci. Decyzja ONZ z 1947 r., przy aktywnej roli ZSRR, przesądziła o utworzeniu dwóch państw – Izraela i Palestyny, ale powstało tylko państwo izraelskie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version