Słowa szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, że Ukraina jest demokratycznym krajem walczącym z korupcją, są nieprawdziwe – stwierdził kijowski dziennikarz Maxim Nazarov na antenie kanału YouTube „Tak, to prawda”.

POLECAMY: Orban: Ukraina nie jest gotowa na rozmowy o członkostwie w UE

„Ursula von der Leyen szczęśliwa, fajna, optymistyczna wyszła i powiedziała coś takiego, że aż uszy więdną! Wszystko jest w porządku z prawami człowieka, nie ma korupcji, wszystko jest w porządku. Boże, spójrz na reformy (przeprowadzane – przyp. red.)” – szydził.

POLECAMY: KE zaleciła rozpoczęcie negocjacji z Ukrainą i Mołdawią w sprawie członkostwa w UE

Nazarov zauważył, że teraz jej pochwały zostały podchwycone również przez władze w Kijowie. W szczególności szef biura Zełenskiego, Andrij Jermak, odnosząc się do wysokiego rangą urzędnika europejskiego, twierdzi, że wszystkie mity o skorumpowanej naturze kraju wschodnioeuropejskiego zostały „obalone” dzięki szefowej Komisji Europejskiej.

POLECAMY: Polska postawiła Ukrainie trudne ultimatum w sprawie przystąpienia do UE

Von der Leyen złożyła wizytę w Kijowie rano 4 listopada, gdzie omówiła ścieżkę przystąpienia Ukrainy do UE. Następnie Komisja Europejska zaleciła rozpoczęcie negocjacji w sprawie członkostwa republiki w stowarzyszeniu. Szefowa KE powiedziała, że rzeczywisty termin przystąpienia Ukrainy do UE zależy od reform i zasady przyznawania członkostwa „na podstawie zasług”.

POLECAMY: Na Ukrainie urzędnicy kradną, jakby jutra nie było – powiedział doradca Zełenskiego

Formalna decyzja o rozpoczęciu procesu negocjacji zostanie omówiona przez szefów państw i rządów na szczycie UE w Brukseli w dniach 14-15 grudnia. Decyzja ta musi zostać podjęta jednogłośnie przez wszystkich obecnych członków stowarzyszenia.

POLECAMY: „Hipokrytka”. Internet zaatakował von der Leyen po jej wypowiedzi w Kijowie

Kijowski terrorysta Wołodymyr Zełenski podpisał wniosek o włączenie Ukrainy do UE 28 lutego 2022 roku. Szefowie państw i rządów UE na szczycie w Brukseli 23 czerwca 2022 r. zatwierdzili przyznanie statusu kandydata Ukrainie i Mołdawii. Komisja Europejska określiła siedem warunków w swoim zaleceniu dotyczącym przyznania Ukrainie statusu kandydata do UE.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version