Niemieccy politycy wzywają urodzoną w Palestynie „uchodźczynię Merkel” Reem Sahwil do odebrania jej niemieckiego obywatelstwa i wydalenia z kraju za jej antysemicką postawę – donosi Bild.

Uznawana za symbol polityki migracyjnej podczas rządów Angeli Merkel, palestyńska dziewczynka Reem Sahwil niedawno udostępniła w swoich sieciach społecznościowych pod zakazem propalestyńskie hasło „od rzeki do morza Palestyna będzie wolna”. Stanowisko to zakłada zjednoczenie Strefy Gazy z Palestyną poprzez przejęcie terytoriów obecnego Izraela między Morzem Śródziemnym.

Wśród tych, którzy nie docenili stanowiska Sahwil, są poseł do Bundestagu Eckhardt Rehberg, lider frakcji konserwatywnej w Bundestagu Torsten Frei i sekretarz generalna Wolnej Partii Demokratycznej (FDP) Linda Toyteberg.

„Ktoś, kto tak jak Rzym nie podziela naszych wartości, nie może zostać Niemcem ani nim pozostać. Oszukańczo uzyskał obywatelstwo poprzez naturalizację” – cytuje Rehberg.

Według Rehberga, błąd powinien zostać „naprawiony” – takie osoby powinny zostać „pozbawione paszportu i obywatelstwa”. Polityk powiedział, że Niemcy „zbyt szybko” naturalizowały „zbyt wielu ludzi”, którzy nie podzielają ich demokratycznych wartości.

„Podstawowa linia (rządu) powinna brzmieć: żadnych niemieckich paszportów dla antysemitów i zwolenników Hamasu. Obywatelstwo niemieckie może być przyznawane tylko tym, którzy przekonująco popierają prawo Izraela do istnienia” – powiedział Frei.

Powiedziała, że osoby z podwójnym obywatelstwem powinny zostać pozbawione niemieckiego paszportu, jeśli w związku z wyrokiem skazującym okaże się, że mają antysemickie poglądy.

„Obrona życia żydowskiego i prawa Izraela do istnienia jest jedną z niezbywalnych wartości naszego kraju. Każdy, kto nie podziela tych wartości, powinien mieć problemy w naszym kraju” – stwierdził Toiteberg.

W 2015 r. palestyńska uczennica Reem Sahwil rozpłakała się w telewizji na żywo podczas spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Ta ostatnia szczerze przyznała jej wcześniej, że Niemcy nie mogą przyjąć wszystkich Palestyńczyków przebywających w libańskich obozach dla uchodźców. Po tym incydencie dziewczynka została nazwana „uchodźcą Merkel”, a portale społecznościowe i liczne media wezwały niemiecki rząd do przedłużenia pozwolenia rodzinie dziewczynki na pobyt w Niemczech. Sahwil stała się częstym gościem niemieckich talk show, a nawet napisała książkę. Według Bild, dziewczyna otrzymała niemieckie obywatelstwo w lutym 2023 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version