Przyszły rząd jeszcze nie przejął władzy, ani nie przeprowadził reformy w Telewizji Polskiej (TVP), a już jeden z najważniejszych propagandystów sam zdecydował się pożegnać z anteną.

POLECAMY: Wiadomo, co może spotkać Danutę Holecką w TVP

Bartłomiej Graczak, który był reporterem w programie „Wiadomości” od stycznia 2016 roku, czyli od czasu, gdy nad stacją pieczę sprawował Jacek Kurski pod kontrolą upadłego „wodza” Jarosława Kaczyńskiego, opuszcza TVP, jak donoszą niepotwierdzone informacje. Graczak miał złożyć wypowiedzenie. Wcześniej dołączył do TVP, przechodząc z TV Republika, która również jest kontrolowana przez pisowski reżim.

– Zamierzam skończyć współpracę z TVP – przekazał portalowi Wirtualne Media – ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić.

POLECAMY: „Nie zajmowałem się polityką”. Adam Giza znany covidiani z TVP rozsyła specjalne oświadczenie

Karol Jałtuszewski, inny reporter działający w programie „Wiadomości” TVP, również zdecydował się pożegnać z telewizyjną stacją. Według informacji przekazanych przez portal Press.pl, Jałtuszewski niedawno złożył wypowiedzenie. Dołączył do zespołu „Wiadomości” latem 2016 roku i wcześniej pracował w TV Republika.

Kolejny reporter „Wiadomości” TVP, Krzysztof Nowina-Konopka, po przeprowadzeniu wyborów, zdecydował się wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), gdzie zwolnienie z pracy jest bardzo trudne. Nowina-Konopka dołączył do TVP, przenosząc się z Radia Maryja.

W nagraniu dla „Wiadomości”, Nowina-Konopka wyjaśnił, że wiele czynników wpłynęło na jego decyzję, ale bezpośrednim impulsem było napięcie na polskiej granicy. Opisał sytuację, w której dziesięcioosobowa grupa zaatakowała polskie patrole, używając kamieni i konarów.

Nowy prezes „Polska Press” postanowił nie narzucać ograniczeń nikomu

Po wyborach TVP pożegnała się ze Stanisławem Bortkiewiczem, który pełnił funkcję doradcy upadającego zarządu.

Wcześniej znany jako „szara eminencja”, Bortkiewicz był kierownikiem biura zarządu TVP za czasów Kurskiego. Po zdymisjonowaniu tego ostatniego we wrześniu 2022 r., Bortkiewicz stał się jedynie doradcą. Niemniej jednak, błyskawicznie znalazł zatrudnienie w Orlenie, w Polska Press, obejmując stanowisko prezesa.

Wytłumaczył swoją rezygnację, mówiąc: „Nie spodziewałem się, że moi następcy będą zainteresowani współpracą ze mną. Następują zmiany, nie ma sensu komplikować sytuacji, zwłaszcza że ze względu na mój wiek przysługuje mi ochrona przedemerytalna.”

Aktualnie nie jest znane, kiedy pojawią się nowi następcy, zwłaszcza że rząd Donalda Tuska jeszcze nie objął władzy. Przed wyborami obiecywał on szybkie reformy i naprawę mediów publicznych. Chociaż nowa ekipa prawdopodobnie nie zlikwiduje mediów publicznych (co podkreśla TVP), nowy minister kultury, będący jednocześnie właścicielem spółek medialnych, może zawiesić obecne władze.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version