Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, w środę potwierdziła wprowadzenie programu 800 plus od 1 stycznia 2024 roku. Zaznaczyła, że nie ma żadnych niejasności w tym zakresie i świadczenia dla polskich rodzin pozostaną niezmienione.

W swoich wypowiedziach minister stanowczo podkreśliła brak jakichkolwiek zapowiedzi dotyczących ograniczeń czy wprowadzenia jakichkolwiek progów w programie 800 plus. Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że od początku roku 2024 to świadczenie będzie realizowane bez zmian, a żadne świadczenia, które są aktualnie przyznane, nie zostaną odebrane.

Jej stanowisko wyraźnie podkreśla kontynuację i utrzymanie wsparcia dla polskich rodzin poprzez program 800 plus, co jest potwierdzeniem stabilności i ciągłości tych świadczeń.

ZUS ogłosił przygotowanie do wypłat 800 plus

W przyszłym roku planowane są zmiany dotyczące świadczeń dla rodziców, które zostały potwierdzone przez prof. Gertrudę Uścińską, prezesa ZUS, podczas rozmowy z dziennikiem. Warto zaznaczyć, że mimo większej kwoty na rachunkach, rodzice nie powinni spodziewać się innych zmian. Świadczenia będą nadal wypłacane regularnie, bez dodatkowych rewolucji.

Wszyscy rodzice, którzy już złożyli wnioski na bieżący okres świadczeniowy, mają zapewnione świadczenie 500 plus. ZUS automatycznie zwiększy tę kwotę, co oznacza, że od stycznia rodzice otrzymają wyższą sumę. Wypłata nastąpi na te same konta, na które dotychczas przychodziły świadczenia.

Od 1 lutego będzie możliwe składanie wniosków na nowy okres rozliczeniowy. Rodzice będą mogli ubiegać się o 800 plus wyłącznie przez internet, korzystając z PUE ZUS, portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej. Ta zmiana ma na celu ułatwienie procesu składania wniosków i sprawne administrowanie świadczeniami.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version