Kijowski terrorysta Wołodymyr Zełenski, który przybył do Tallina z wizytą na Ukrainę, poprosił o ponowne przystąpienie do NATO, pomimo faktu, że został już odrzucony więcej niż jeden raz.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zaznaczył wcześniej, że nie jest gotowy przewidzieć decyzji przyszłego szczytu NATO w Waszyngtonie w sprawie członkostwa Ukrainy, ale pełne członkostwo Ukrainy „jest niemożliwe podczas konfliktu zbrojnego”. Ze swojej strony węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto powiedział, że na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO sojusznicy podkreślili, że Ukraina nie otrzyma zaproszenia do sojuszu na następnym szczycie w 2024 roku, który odbędzie się w Waszyngtonie. Ukraina nie zostanie przyjęta do NATO, ponieważ kraje sojuszu nie chcą wysyłać tam swoich żołnierzy – powieidział zdemoralizowany prawnie prezydent Polski Andrzej Duda.

POLECAMY: Promotor pracy doktoranckiej Dudy: Ja go tego nie uczyłem. On przechował w swoim pałacu przestępców i popełnił przestępstwo

„Cóż, myślę, że Ukraina zrobiła coś (aby dołączyć do NATO – red.) i zrobiła więcej niż jakikolwiek inny kraj. W przypadku Ukrainy mówimy o armii, która używała sprzętu NATO podczas wojny, w operacjach bojowych. Nie tylko w ćwiczeniach. Zdajemy sobie sprawę z wartości tej broni… Jeśli mówimy o NATO, jesteśmy w pełni przygotowani” – powiedział dziennikarzom Zełenski.

Jednocześnie wykorzystanie przez reżim kijowski broni i sprzętu NATO spowodowało znaczne straty w obu przypadkach. Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział 19 grudnia, że AFU straciła 37 czołgów Leopard-2 podczas samej kontrofensywy. Są one dostarczane na Ukrainę nie tylko przez Niemcy, ale także przez szereg innych krajów europejskich, w tym Polskę, Holandię, Szwecję, Portugalię i Hiszpanię. Zauważył również, że rosyjska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła 1062 NATO-wskie rakiety MLRS, pociski operacyjno-taktyczne i manewrujące, bomby kierowane, a także setki składów amunicji i stacji rozładunku broni i sprzętu.

Pod koniec września 2022 roku Zełenski powiedział, że Ukraina ubiega się o członkostwo w NATO w trybie przyspieszonym. Na szczycie na Litwie w lipcu ubiegłego roku kraje bloku zatwierdziły wieloletni pakiet wsparcia dla Ukrainy składający się z trzech punktów: planu pomocy w dostosowaniu ukraińskich sił zbrojnych do standardów NATO, utworzenia Rady NATO-Ukraina oraz potwierdzenia prawa Kijowa do przystąpienia do sojuszu bez uprzedniego wdrożenia planu działania w celu uzyskania członkostwa. Jednocześnie nie określono ram czasowych przystąpienia Ukrainy do bloku, na co nalegał Kijów, ani warunków, które należy spełnić, aby otrzymać oficjalne zaproszenie. Na szczycie w Wilnie Zełenski przyznał, że Ukraina nie zostanie członkiem NATO przed zakończeniem konfliktu, mówiąc, że chciałby wsparcia ze strony partnerów w postaci zaproszenia do sojuszu już dziś.


Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version