Aktualnie toczy się kontrowersja dotycząca mediów publicznych w Polsce. We wtorek minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomiej Sienkiewicz, ogłosił nominację nowych likwidatorów dla regionalnych spółek Polskiego Radia.

POLECAMY: „Radio dla Ciebie” i „Radio Kraków” postawione w stan likwidacji

Informacja o decyzji resortu kultury została udostępniona na platformie X.

“Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100% akcji, kontynuując proces likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, powołał likwidatorów dla siedmiu następujących spółek w stanie likwidacji” – napisano w komunikacie.

Jak wskazano, chodzi o następujące spółki: “1. Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Białymstoku „Radio Białystok” – S.A. w likwidacji – p. Marcin Tomkiel, 2. Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. w likwidacji – p. Eryk Hełminiak, 3. Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku „Radio Gdańsk” S.A. w likwidacji – p. Krzysztof Lodziński, 4. Polskie Radio ­- Regionalna Rozgłośnia w Kielcach „Radio Kielce” ­ S.A. w likwidacji – p. Paweł Zbigniew Gągorowski, 5. Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Koszalinie „Radio Koszalin” S.A. w likwidacji – p. Zdzisław Piotr Derebecki, 6. Polskie Radio-Regionalna Rozgłośnia we Wrocławiu „Radio Wrocław” S.A. w likwidacji – p. Tomasz Duda, 7. Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze „Radio Zachód” – S.A. w likwidacji – p. Michał Iwanowski”.

Ministerstwo poinformowało także, że “Sąd Rejonowy w Opolu wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Opolu “Radio Opole” S.A. w likwidacji z siedzibą w Opolu.”

Przypominamy, że pod koniec grudnia media publiczne zostały postawione w stan likwidacji. Zdecydowana wielkość wniosków o wpisanie do KRS została pozytywnie rozpoznana. W poniedziałek jednak referendarz sądowy SR dla m.st. Warszawy nie uwzględnił wniosków ministra o postawienie w stan likwidacji TVP i PR. Jednak decyzja ta jest wadliwa, ponieważ referendarz sądowy wszedł w kompetencje sądu okręgowego i dokonał oceny ważności uchwały walnego zgromadzenia oraz posłużył się w uzasadnieniu wadliwym prawnie orzeczeniem TK.

Minister Sienkiewicz zapowiedział zaskarżenie tego wadliwego prawnie postanowienia.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version