W 2023 roku zakończyła się ostatnia edycja dodatku węglowego, a spekulacje na temat jego ewentualnego powrotu nie znalazły swojego potwierdzenia. Mimo to, pojawia się pytanie, czy brak tego dodatku ma wpływ na obecne ceny węgla i czy klienci zaczęli odczuwać różnicę w portfelu.

Dodatek Węglowy – Przeszłość, Która Nie Powróciła

Według informacji portalu legaartis.pl, ceny węgla na świecie ostatnio wykazały tendencję spadkową. Natomiast w Polsce na składach węgla nie odnotowuje się istotnych obniżek cen tego surowca.

Wyszukując ekogroszek, najkorzystniej jest zwrócić się do Południowego Koncernu Węglowego, gdzie cena tego surowca w odmianie Jaret Plus wynosi 1499 zł/t (odmiana Sobiecki to koszt 1549 zł/t). Polska Grupa Górnicza oferuje workowane odmiany Pieklorz, Karlik i Karolinka, przy czym kosztują one o złotówkę więcej niż konkurencyjne produkty.

Detale Kształtujące Ceny: Porównanie Gatunków i Odmian Węgla

Koszt tony węgla orzech najniższy jest w PKW, wynosząc 1339 zł/t, natomiast Węglokoksu Kraj oferuje go za 260 zł więcej. Groszek również wykazuje różnice w cenach – od 1129 zł/t w PKW do 1476 zł/t w Węglokoksie.

W przypadku zakupu węgla luzem od Polskiej Grupy Górniczej, klient zapłaci 1300 zł za tonę. Natomiast Węglokoksu oferuje ekogroszek Skarbek premium w wersji workowanej po cenie 1845 zł/t.

Zalecenie: Bezpośredni Zakup od Kopalni w Celu Oszczędności

Ceny wszystkich gatunków i odmian węgla można sprawdzić na stronie cieplo.gov.pl. W wielu przypadkach klient może znacząco obniżyć koszty, decydując się na zakup bezpośrednio od kopalni lub w ich pobliżu, eliminując tym samym koszty transportu z końcowej kwoty do zapłacenia.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version