We Francji trwają kontynuowane protesty rolników, którzy sprzeciwiają się polityce klimatycznej Unii Europejskiej. W niektórych miejscach manifestanci zdecydowali się zablokować autostrady, używając do tego ziemi. W nadchodzącym wtorku rolnicy planują zatrzymać dostęp do kluczowego rynku handlowego w Rungis.

POLECAMY: Na południu Francji rolnicy podpalili magazyny supermarketów Lidl i Auchan

W ostatnich tygodniach we Francji, będącej głównym producentem rolnym w Unii Europejskiej, miały miejsce protesty rolników, którzy wyrażają frustrację z powodu malejących dochodów, rosnącej biurokracji i polityki ochrony środowiska. Ich zdaniem te czynniki podważają ich zdolność do skutecznego konkurowania z rolnikami z innych państw. W poniedziałek protestujący zablokowali główne autostrady wokół Paryża (A13 na zachód od stolicy, A4 na wschodzie i A6), co stanowi eskalację ich konfliktu z obecną liberalną administracją rządzącą Francją.

Wtorkowe doniesienia w mediach społecznościowych ujawniły materiały wideo, na których widać, jak niektórzy protestujący zasypują autostrady ziemią.


W nadchodzącym wtorku, rolnicy planują zablokować dostęp do kluczowego rynku handlowego w Rungis.

W ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin francuscy rolnicy ustanowili punktowe blokady drogowe w 25 lokalizacjach, jak relacjonuje portal France 24. Medium podkreśla, że na francuskich drogach pojawiły się setki ciągników rolniczych. Na niektórych z tych pojazdów umieszczono plakaty z hasłami, takimi jak „Bez rolników nie ma żywności” oraz „Koniec nas oznaczałby dla Was głód”.

Protestujący starają się też blokować supermarkety.

W poniedziałek wieczorem, grupa około dziesięciu mężczyzn przybyła traktorami z Nîmes i podpaliła ogień przed platformą logistyczną Lidla w Beaucaire (Gard) w celu jej zablokowania.

Protestujący planują utrzymanie blokad przez co najmniej cztery dni.

Francja nie jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, gdzie w ostatnich dniach rolnicy protestują. Podobne demonstracje miały miejsce również w Belgii, Niemczech, Polsce oraz Rumunii.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version