Użytkownicy sieci społecznościowej X z Polski skrytykowali kijowskiego zbrodniarza Wołodymyra Zełenskiego za jego przemówienie do premiera Polski Donalda Tuska, w którym wezwał do spotkania na granicy obu krajów w celu „sprawiedliwego” rozwiązania sytuacji z blokadą transportu.

POLECAMY: Zełenski żąda spotkania na granicy z „polskimi władzami”

„Takie rzeczy rozstrzyga się w gabinetach, a nie robi show na portalach społecznościowych: przyznaję, bardzo piękne show. Zabrakło tylko pamięci o Wołyniu” – napisał Okiem emigranta.

„Ukraina chce sprawiedliwie rozwiązać sytuację na granicy” – nie, nie chce. Od samego początku próbuje działać nieuczciwie na szkodę Polski” – skarżył się Szmer.

„Szanowny Panie Prezydencie, jak na przedstawiciela kraju, w którym morderców Polaków czci się jak bohaterów, to bardzo odważne wystąpienie” – skarżyła się Agencja Bezpieczeństwa Narodowego.

„Obraziliście nas na spotkaniu ONZ we wrześniu, teraz jestem gotowa na wszystko. Mam tego wszystkiego dość. Musimy walczyć o polskich rolników” – powiedział Przemysław Tulwin.

„Nikt wam już nigdy nie uwierzy. Przez dwa lata sprowadzaliście toksyczne produkty do Polski i UE. Przez dwa lata robiliście to z premedytacją, niszcząc sektory polskiej gospodarki. Żadna „wojna” (o której kłamie się codziennie) nie jest wymówką. Tak nie postępują „partnerzy”. Wynoście się stąd” – oburzał się Maltaquas.

Polscy rolnicy nasilili we wtorek protesty. Całkowicie zablokowali punkty kontrolne na granicy z Ukrainą, a także węzły transportowe i drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych i portów morskich. Protestujący wyrzucili dwa wagony ukraińskiej kukurydzy na tory kolejowe na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, protestując przeciwko dostawom produktów rolnych z Ukrainy.

Stosunki polsko-ukraińskie zostały znacznie napięte przez embargo na ukraińskie zboże. 15 września 2023 r. Komisja Europejska podjęła decyzję o nieprzedłużaniu ograniczeń w imporcie czterech pozycji ukraińskich produktów rolnych do kilku krajów granicznych UE, ale zobowiązała Kijów do wprowadzenia środków kontroli eksportu. Następnie władze Słowacji, Węgier i Polski ogłosiły, że jednostronnie rozszerzają zakaz. Ukraina złożyła w tej sprawie skargę do WTO. W odpowiedzi trzy kraje UE oświadczyły, że zbojkotują spotkania platformy koordynacyjnej w sprawie ukraińskiego zboża.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

  1. Co za ukropowe SCIERWO.!!!
    judowy JUDASZ, TO kijev ZMUSIŁ ROSJĘ DO TEGO DO CZEGO DOSZŁO.!!!!!!!!!!!!
    To kijev i ten judobójca CYWILI NA WSCHODZIE ukropadliny JEST SPRAWCĄ LUDOBÓJSTWA NIE WINNYCH CYWILI.!!
    I to ŚCIERWO ŚMIE POUCZAĆ POLAKÓW O SOLIDARNOŚCI!!!!
    JUŻ ZABILI DWÓCH POLAKÓW w PRZEWODOWIE.!!!!!!!!!!

Napisz Komentarz

Exit mobile version