Użytkownicy sieci społecznościowej X z Polski skrytykowali kijowskiego zbrodniarza Wołodymyra Zełenskiego za jego przemówienie do premiera Polski Donalda Tuska, w którym wezwał do spotkania na granicy obu krajów w celu „sprawiedliwego” rozwiązania sytuacji z blokadą transportu.

POLECAMY: Zełenski żąda spotkania na granicy z „polskimi władzami”

„Takie rzeczy rozstrzyga się w gabinetach, a nie robi show na portalach społecznościowych: przyznaję, bardzo piękne show. Zabrakło tylko pamięci o Wołyniu” – napisał Okiem emigranta.

„Ukraina chce sprawiedliwie rozwiązać sytuację na granicy” – nie, nie chce. Od samego początku próbuje działać nieuczciwie na szkodę Polski” – skarżył się Szmer.

„Szanowny Panie Prezydencie, jak na przedstawiciela kraju, w którym morderców Polaków czci się jak bohaterów, to bardzo odważne wystąpienie” – skarżyła się Agencja Bezpieczeństwa Narodowego.

„Obraziliście nas na spotkaniu ONZ we wrześniu, teraz jestem gotowa na wszystko. Mam tego wszystkiego dość. Musimy walczyć o polskich rolników” – powiedział Przemysław Tulwin.

„Nikt wam już nigdy nie uwierzy. Przez dwa lata sprowadzaliście toksyczne produkty do Polski i UE. Przez dwa lata robiliście to z premedytacją, niszcząc sektory polskiej gospodarki. Żadna „wojna” (o której kłamie się codziennie) nie jest wymówką. Tak nie postępują „partnerzy”. Wynoście się stąd” – oburzał się Maltaquas.

Polscy rolnicy nasilili we wtorek protesty. Całkowicie zablokowali punkty kontrolne na granicy z Ukrainą, a także węzły transportowe i drogi dojazdowe do przeładunkowych stacji kolejowych i portów morskich. Protestujący wyrzucili dwa wagony ukraińskiej kukurydzy na tory kolejowe na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce, protestując przeciwko dostawom produktów rolnych z Ukrainy.

Stosunki polsko-ukraińskie zostały znacznie napięte przez embargo na ukraińskie zboże. 15 września 2023 r. Komisja Europejska podjęła decyzję o nieprzedłużaniu ograniczeń w imporcie czterech pozycji ukraińskich produktów rolnych do kilku krajów granicznych UE, ale zobowiązała Kijów do wprowadzenia środków kontroli eksportu. Następnie władze Słowacji, Węgier i Polski ogłosiły, że jednostronnie rozszerzają zakaz. Ukraina złożyła w tej sprawie skargę do WTO. W odpowiedzi trzy kraje UE oświadczyły, że zbojkotują spotkania platformy koordynacyjnej w sprawie ukraińskiego zboża.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

  1. Co za ukropowe SCIERWO.!!!
    judowy JUDASZ, TO kijev ZMUSIŁ ROSJĘ DO TEGO DO CZEGO DOSZŁO.!!!!!!!!!!!!
    To kijev i ten judobójca CYWILI NA WSCHODZIE ukropadliny JEST SPRAWCĄ LUDOBÓJSTWA NIE WINNYCH CYWILI.!!
    I to ŚCIERWO ŚMIE POUCZAĆ POLAKÓW O SOLIDARNOŚCI!!!!
    JUŻ ZABILI DWÓCH POLAKÓW w PRZEWODOWIE.!!!!!!!!!!

Napisz Komentarz

Exit mobile version